ראלף שומאכר. הולך בעקבות האח (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ראלף שומאכר. הולך בעקבות האח (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

לפני שבועיים החלו השמועות, לפני שבוע כבר הגיעו דיווחים רשמיים ולפני חמישה ימים רעד עולם הפורמולה 1, כאשר מיכאל שומאכר חתם באופן רשמי כנהג בקבוצה החדשה של מרצדס בעונה הבאה.

הקאמבק של הגרמני הביא עמו רעש עצום לעולם הפורמולה 1 שסבל מדעיכה בשנה האחרונה, אך מסתבר שמיכאל הוא לא השומאכר היחיד שמתכנן לחזור לעניינים.

עם או בלי קשר לחזרתו של מיכאל לסבב הפורמולה 1 בעונת 2010 הודיע היום (שני) אחיו הקטן, ראלף שומאכר, כי גם הוא מתכוון לחזור לסבב אך לא בכל קבוצה.

ראלף שומאכר כבר הודיע בעבר שהוא לא יהסס לחזור לסבב אם תגיע הצעה רצינית, מאחר והוא מאס בקבוצות הבינונית והוא מכוון הפעם רק לקבוצות הגדולות.

"ניהלתי משא ומתן עם הקבוצות החדשות שייתחרו בסבב אבל עדיין לא סגרתי כלום", אמר ראלף שומאכר והוסיף: "דחיתי כמה הצעות וכמה עדיין נותרו פתוחות, אני מאמין שאני נמצא בכושר פיזי מצויין ואני יכול לחזור לסבב בכושר של פעם".

כזכור ראלף שומאכר תמיד חי בצילו של אחיו הגדול ולא הצליח להשתוות אליו. לזכותו של מיכאל 7 אליפויות, מהן 5 בפרארי, בעוד ראלף תמיד דשדש במרכז הדירוג, כאשר הוא זכה רק ב-6 מירוצים והעונות הטובות ביותר שלו היו 2001 ו-2002, אז נהג בקבוצת וויליאמס וסיים את העונה במקום הרביעי.

ראלף שומאכר: &"אני יכול לחזור לכושר של פעם&" (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ראלף שומאכר: &"אני יכול לחזור לכושר של פעם&" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

הפעם מאמין ראלף שזה הסיכוי שלו להראות שהוא קורץ מהחומר הנכון. מאז פרישתו מהסבב הוא עבר לסבב ה-DTM והתחרה גם במכוניות פאר גרמניות, אך גם שם לא זכה להצלחות.

כשנשאל על חזרתו של אחיו לסבב, אמר ראלף: "אני מבין אותו ואני מאחל לו בהצלחה. הוא נהג גדול ואתם לא צריכים שאני אגיד לכם, כשאתה מכור למשהו קשה מאוד לעזוב אותו. אני ומיכאל מכורים למירוצים וכנראה שאין לשטף האדרנלין הזה כשאתה יושב בתוך הרכב שום תחליף".        

מיכאל שומאכר. ראלף: &"אני מבין אותו ומאחל לו בהצלחה&" (GettyImages (צילום: מערכת ONE)
מיכאל שומאכר. ראלף: &"אני מבין אותו ומאחל לו בהצלחה&" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE