גיל יעקוב מול תום מטלון בדרבי (צילום: עודד קרני)
מטלון מול גיל יעקב. בשבוע הבא הם נפגשים | צילום: עודד קרני

מכבי ראשל"צ נותרה הערב (שישי) הקבוצה היחידה בליגת הכדוריד ללא הפסד אחרי שגברה 23:28 על אס”א ת”א, שבוע לפני הדרבי הגדול מול הפועל, שניצחה 22:31 את מכבי ת"א.

מכבי ראשל"צ – אס"א ת"א 23:28

במפגש בין שתי הבלתי מנוצחות של הליגה, מכבי ראשל"צ ואס"א ת"א, הקבוצה מעיר היין ניצחה 23:28 את הזברות מהעיר ללא הפסקה בעיקר תודות לסיום חזק ופתיחת פער ב-10 הדק' האחרונות.

המחצית הראשונה היתה שקולה מאוד ושתי הקבוצות הראו למה הן הבלתי מנוצחות של הליגה עם הגנות טובות לצד התקפות קטלניות. בירידה למחצית התוצאה היתה נמוכה וצמודה, 7:9 לראשל"צ.

המחצית השניה נפתחה אותו בצורה דומה, אבל הפעם שתי הקבוצות התחילו להבקיע יותר. את היתרון פתחו המארחים בדקה ה-48 כשעלו ל-5 הפרש, אותו אס"א לא הצליחה למחוק.

לחניכים של ישראל ברנר זהו הפסד הליגה הראשון לצד 10 ניצחונות. מכבי ראשל"צ נמצאת עם 10 ניצחונות וללא הפסד כאשר היא תפגוש בשבוע הבא לדרבי החם של ראשל"צ את הפועל.

תום מטלון הצטיין אצל גלעד מאור עם 7 שערים. שיר טוראל היה המצטיין של אס"א עם כמעט חצי מכמות השערים של קבוצתו (11).

הפועל ראשל"צ – מכבי ת"א 22:31

במפגש נוסף בין קבוצה מעיר היין לקבוצה מהעיר ללא הפסקה היתה שוב ידה של ראשל"צ על העליונה כאשר הפועל המקומית ניצחה 22:31 את מכבי ת"א.

המשחק היה חלש מאוד בפתיחה אבל אחרי ריצה קטנה של הפועל ראשל"צ העלתה את האדומים ליתרון 7:11 במחצית. ראשון המשיכה לבסס את יתרונה במחצית השניה ולבסוף המשחק נסגר בהפרש 9.

הפועל ראשל"צ נשארה במקום ה-3 עם 9 ניצחונות והפסד אחד. ג'ון אונצ'ה היה המצטיין אצל סער פרנקל עם 7 שערים. ואדים ויריץ' בלט כרגיל בין החניכים של אבי רש עם 6 שערים.