אליפות ישראל לנוער ובוגרים בשחייה נפתחה אתמול במכון וינגייט ותימשך עד למוצאי השבת. טקס הפתיחה יערך היום (17:00), במהלכו תתקיים קבלת פנים לנבחרת ששבה מאליפות העולם בסין, וכן הצגת הערב, ישודרו בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50 וכן בערוץ 514 ב-HD ב"הוט".

משחי גמר אליפות המדינה לבוגרים יחלו בכל יום בשעה 17:30, למעט ביום שלישי ובשבת, אז יחלו בשעה 17:00. משחי המוקדמות ואליפות המדינה לנוער יתקיימו כל יום החל מהשעה 9:00, למעט ביום שלישי, אשר בו לא יערכו משחי הבוקר.

במשחי היום הראשון זכתה מרדית' בודנר באליפות ישראל ב-1,500 מטרים כשקבעה זמן של 17:17:17 דקות. מיכאל דימטרייב זכה בתואר למרחק 800 מטרים כשקבע זמן של 8:15:65 דקות. שני המשחים הארוכים פתחו את האליפות שתימשך עד למוצאי השבת.

אתמול חזרה משלחת הנבחרת מסין. גל נבו התייחס לאליפות בווינגייט: "בגלל הפספוס ב-400 מטרים בסין, יש בי רעב גדול להוציא איזשהי תוצאה טובה השנה ואני עדיין בראש של תחרות. ביום שבת זה ייגמר לגמרי, אין שבירת מתח ונעשה את המקסימום שם".

גיא ברנע, שסיים שישי במשחה ה-50 מטרים גב אמר לקראת התחרות: "זה כיף לשחות לעיני הקהל הביתי והאווירה המצויינת בווינגייט. אנחנו לפעמים יותר מהירים פה בבריכות שלנו מאשר בחו"ל. זה עוד הזדמנות לשחות מהר עם הרבה פחות לחץ ואפשר להיות רגועים ולהתרכז במה שאנחנו עושים. אני מרגיש פה בבית עם התנאים של וינגייט, זה סוויץ' גדול אבל גם כיף גדול". 

בודנר מוכתרת כאלופת ישראל ב-1,500 מטרים (הדר בן דרור) (צילום: מערכת ONE)
בודנר מוכתרת כאלופת ישראל ביום ה-1 (הדרן בן דרור) | צילום: מערכת ONE