רון דוידוביץ´. יספוג הפסד טכני (צילום: מערכת ONE)
רון דוידוביץ´. גבר על ירמולייב | צילום: מערכת ONE

היום (שלישי) התקיימו משחקי המחזור ה-14 והאחרון בליגה הרגילה בליגת העל לגברים בטניס שולחן.
 
במחוז הצפוני סיימה קבוצת הישגי כרמיאל במקום הראשון, עם הישג נהדר של 14 ניצחונות לעומת 0 הפסדים, הישג שלא היה למועדון מעולם בליגה הבכירה, לאחר שגברה במחזור הנוכחי בתוצאה 2:4 על הפועל נצרת עלית, בשורותיה משחק רון דוידוביץ', אלוף ישראל לעונת 2009 וסגן אלוף ישראל הנוכחי, שגבר על יורי ירמולייב מכרמיאל.

הפועל  נצרת עלית היא סגנית האלופה בארבע השנים האחרונות ומסיימת את העונה הרגילה עם מאזן של 4:10. 

מכבי זכרון יעקב, עם שחקן הנוער המצטיין איתמר אברמוב (בן 15) ניצחה את האחרונה במחוז, בית"ר חדרה בתוצאה 1:4 הפועל באר שבע 2, ביחד עם פבל טימנגורוב, גברה על הפועל טירת כרמל בתוצאה 2:4. 

במשחק על המקום ה-5 במחוז ניצחה נתניה את הרצליה בתוצאה 1:4. שתי הקבוצות ישחקו במשחקי הדירוג של מקומות 9-12 ביחד עם הקבוצות המקבילות מהמחוז הדרומי, הפועל קריית אונו ומכבי תל אביב. 
 
משחקי המחוז הדרומי
מכבי רחובות השיגה את ניצחונה ה-13 על נועלת המחוז הפועל באר שבע 1. שמעון רבינוביץ', סגן אלוף ישראל, ועינת עמר, לא השאירו לקבוצה הצעירה של ב"ש שום אפשרות להפתעה ולזכייה בניצחון בכורה העונה. הפועל באר שבע סיימה במקום האחרון עם 0 ניצחונות ו-14 הפסדים, וכעת יהיה עליה להתמודד במשחקי הישרדות עם הפועל טירת כרמל. הסדרה בין 2 הקבוצות של טירת כרמל והפועל ב"ש הינה סדרה שקולה וצפויה להיות סוערת וצמודה במיוחד.  

יניב שרון (ONE) (צילום: מערכת ONE)
יניב שרון (ONE) | צילום: מערכת ONE

ק.ה. גבעתיים, הדאבליסטית ב-4 השנים האחרונות, ניצחה במשחק צמוד את בית"ר ראשל"צ בתוצאה 3:4 לאחר שיניב שרון גבר על איסק אברמוב ועמרי בן ארי, וביחד עם שחר גינסברג ניצח גם את משחק הזוגות. הקבוצה מגבעתיים הצליחה לצאת עם ניצחון ולסיים במקום ה-2 במחוז, המפתיע במקצת, וזאת לאחר שהפסידו במחזור קודם למכבי רחובות. 

הפועל קרית אונו, עם מרינה קרבצנקו, יוסי בוגן  ואור בשן, השיגה את ניצחונה ה-6 העונה על הפועל חולון, בתוצאה 0:4. הפועל חולון תחל משבוע הבא סדרה של הטוב מ-3 משחקים נגד הפועל טירת הכרמל, על הזכות לשחק בליגת העל לגברים בעונה הבאה. גם סדרת המשחקים הזו, צפויה להיות צמודה ולהסתיים בהכרעה רק לאחר 3 משחקים. 

השלים את המחזור המשחק בין מכבי תל אביב להפועל לוד שגם הלך למותחן עד המשחק המכריע, בו ניצחה לבסוף מכבי 3:4. שמעון קבלרס הלודאי ניצח שני משחקים ואת משחק הזוגות, אך זה לא הספיק מול הקבוצה מתל אביב שהשיגה את ניצחונה ה-5 העונה.