יאנגס ומאנו חוגגים את הניצחון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
יאנגס ומאנו חוגגים את הניצחון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

יומה השני של אליפות העולם בראגבי סיפק משחק נהדר ומותח, בו ניצחה אנגליה את ארגנטינה 9:13 לאחר שפיגרה ברוב המשחק. למרות יום רע של כוכב נבחרת הוורד האדום, ג'וני ווילקינסון (5 החמצות מבעיטות עונשין לאחד הבועטים הטובים בתבל), הצליחה פיינליסטית 2007 ליטול את היתרון 13 דקות לסיום הודות לטריי של בן יאנגס ולבעיטת המרה של ווילקינסון עצמו. בזכות הניצחון נצמדה אנגליה (4 נק') לסקוטלנד (5) בצמרת בית 2.

המחצית הראשונה הייתה אגרסיבית ביותר, ומתסכלת במיוחד עבור שחקני אנגליה, שסבלו מפסיקות רבות (ובדרך כלל מוצדקות) של השופט נגדם בגין מגוון עבירות. מרטין ג'ונסון, מאמן אנגליה, נראה כעוס מאוד בתאו במשך דקות ארוכות. חרף העובדה שתקפו ברוב חלקו הראשון של המשחק, דווקא הפציעה של פליפה קונטפומי (אחת מני רבות במשחק) הטתה את מאזן הכוחות לטובת "הפומות", וארגנטינה עלתה ליתרון 3:9 בזכות שתי בעיטות עונשין של מרטין רודריגס שהחליפוֹ. עם זאת, גם התכולים-לבנים לא היו חפים מהחמצות, במשחק משופע בעיטות עונשין איומות.

ברגע המפתח של המפגש, בדקה ה-67, התקרבה אנגליה לכדי מספר מטרים משטח הטריי של ארגנטינה. בן יאנגס קיבל את הכדור לאחר הסקראם, וטס בין שלושה ארגנטינאים אל מעבר לקו ובדרך להפוך לגיבור היום של הממלכה, כשצמצם ל-9:8. ווילקינסון השלים את המלאכה בבעיטת ההמרה והוסיף בעיטת עונשין שקבעה את תוצאת הסיום המשמחת עבור הנבחרת שתארח את גביע וויליאם ווב אליס הבא ב-2015.

אנגליה ארגנטינה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אנגליה ארגנטינה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"לא לקחנו את ההזדמנויות שלנו, אבל הטורניר עוד ארוך. אני מאמין שננצח בשלושת המשחקים הבאים ונעלה מהבית. תמיד קשה מול אנגליה, הם אפקטיביים כשנותנים להם הזדמנויות", סיכם בחיוך פליפה קונטפומי המפסיד.

במשחקים נוספים: צרפת נצמדה לניו זילנד בראש בית 1 עם 21:47 על יפן (3 בעיטות עונשין מוצלחות של דימיטרי יאשווילי). סקוטלנד – רומניה (בית 2) 24:34, פיג'י – נמיביה (בית 3) 25:49.

ווילקינסון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ווילקינסון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE