אלברטו קונטאדור זוכה בטור דה פראנס (צילום: רויטרס)
קונטאדור. כבוד | צילום: רויטרס

אלברטו קונטאדור השלים היום (ראשון) את הזכיה בטור דה פראנס השני שלו בקריירה. הרוכב הספרדי נכנס לשער הניצחון וחגג עם החולצה הצהובה כשבמהלך הקטע הוא מרים כוסית עם חברו לקבוצת אסטנה, לאנס ארמסטרונג, שסיים את טור הקאמבק שלו על הפודיום.

קונטאדור, שברח לאמריקני בהרים, הוכיח במהלך הטור שליטה מוחלטת וחצה את קו הסיום של הטור ה-96 בזמן כולל של 85:48:35 שעות מפרכות. ארמסטרונג, שחלם על זכיה שמינית בקריירה, הסתפק במקום השלישי המאוד מכובד כשהוא מסיים בפיגור של 5:24 דקות אחרי האלוף.

החגיגה המשותפת של ארסמטרונג וקונטאדור, שצעיר ממנו בכמעט 12 שנים, סגרה סופית את העימות המתוקשר ביניהם מתחילת הטור. אז הם נאבקו על זהות הרוכב המוביל של חברת אסטנה אך במהלך המירוץ הארוך גם האמריקני הודה שקונטאדור נמצא בכושר טוב יותר.

ארמסטרונג מצידו יתייחס לאחר הטור לפרסומים לפיהם הוא מתכוון לעזוב את החברה הקזחית ולהקים חברה אמריקנית במטרה לזכות איתה בשנה הבאה בטור השמיני שלו בקריירה. במקום השני על הפודיום עמד אנדי שלק, שסיים במרחק של 4:11 דקות מקונטאדור.

בקטע הסיום של הטור זכה מרק קבנדיש, שהשלים טור ענק עם ניצחון בלא פחות משישה קטעים. קבנדיש הקדים על הקו את רנשואו האוסטרלי.

טום הושבד הנורבגי זכה בחולצה הירוקה המוענקת למלך הספרינטים ופליצוטי האיטלקי הוכתר למלך המטפסים. אנדי שלק זכה גם בחולצה הלבנה המוענקת לרוכב הצעיר המצטיין של הטור וחברת אסטנה זכתה בגדול בתחרות הקבוצתית.