(צילום: דן שיראי, באדיבות איגוד הכדורעף) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דן שיראי, באדיבות איגוד הכדורעף) | צילום: ספורט 5
מאמן הנבחרת נעם כץ (צילום באדיבות איגוד הכדורעף) (צילום: ספורט 5)
מאמן הנבחרת נעם כץ (צילום באדיבות איגוד הכדורעף) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל בכדורעף החלה היום (רביעי) את הכנותיה לקראת משחקי מוקדמות אליפות אירופה מול בולגריה ואוסטריה, שיתקיימו בחודש ינואר בהיכל האנרבוקס, היכל הפיס בחדרה. אימוני הנבחרת החלו באיחור של כשבועיים עקב ההנחיות של משרד הבריאות ומשרד הספורט. את הנבחרת יוביל המאמן נעם כץ, שנכנס לתפקיד בחודש יוני.

כץ בן ה-43, מהמאמנים המעוטרים אי פעם בספורט הקבוצתי בישראל, זכה עם הפועל מטה אשר/עכו בשבע אליפויות ושבעה גביעי מדינה מאז שנת 2013, והפך אותה לקבוצה בעלת מספר התארים הגבוה ביותר בתולדות הכדורעף הישראלי.

נבחרת ישראל כאמור זכתה לארח את כל משחקי בית ב' (שישה משחקים). הנבחרת מדורגת במקום ה-28 באירופה, תשחק נגד בולגריה (10 באירופה), שהגיעה לשלב שמינית הגמר באליפות אירופה האחרונה, ונגד אוסטריה (25 באירופה), שהעפילה גם היא ליורו-וולי 2019. שבע מנצחות הבתים וחמש הסגניות בעלות המאזן הטוב ביותר יעפילו לאליפות. העפילו אוטומטית: צ'כיה, אסטוניה, פולין ופינלנד, שהן המארחות, וכן שמונה הנבחרות שסיימו ראשונות באליפות אירופה 2019: סרביה, סלובניה, צרפת, רוסיה, איטליה, אוקראינה, גרמניה ובלגיה.

כץ התייחס להכנות: "השיתוק הכפוי שנגזר על הספורט בכלל והכדורעף בפרט הפתיע את כולנו. למרות זאת יש להמשיך ולהתכונן ברמה הגבוהה ביותר תחת ההגבלות המשתנות מיום ליום. יש לנו כנבחרת כשלושה חודשים לעבודה קשה על מנת להגיע מוכנים למשימה החשובה. ברצוני להודות לאיגוד שהרים את הכפפה וביחד הצלחנו להמשיך את הגיבוש וההכנה לקראת מוקדמות אליפות אירופה. אני מתרשם מהמוטיבציה הגבוהה של השחקנים ומקווה שנשמור על מסגרת האימונים של הנבחרת גם לאחר חזרת האימונים בקבוצות".

סגל הנבחרת:
אריאל כצנלסון, גנדי סוקולוב, דימה זלמניוכין, נח וולף (מכבי תל אביב)
איליה גולדרין, סבסטיאן דבש, יואב ססלר, טמיר הרשקו, סלבה בצ'קלה (הפועל כפר סבא)
אלכס אוסוקין, סטניסלב נביאדומסקי, עידו דוד, אומרי רויטמן, נועם אריאל (הפועל מטה אשר/עכו)
עמרי שורץ (הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר)
אנוש שטיפט, שון קסל (הפועל עירוני קריית אתא)
ליאור ויינשטוק (מכבי הוד השרון)
יצטרפו בהמשך: אלכס שפרנוביץ המשחק בצ'כיה ושלו סעדה שמשחק בהולנד