(צילום: נועה ארנון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: נועה ארנון) | צילום: ספורט 5
בחליפת אלוף ישראל, ניב אתמול (נועה ארנון) (צילום: ספורט 5)
בחליפת אלוף ישראל, ניב (נועה ארנון) | צילום: ספורט 5

עשה את שלו. גיא ניב, עם חליפת אלוף ישראל נג"ש, סיים היום (שבת) את השלב ה-20 בפלאנש דה בל פי אחרי שעמד במגבלת הזמן, והוא ישלים מחר את הטור דה פראנס הראשון שלו, כאשר יגיע יחד עם חבריו לקבוצת סטארט אפ ניישן לקו הסיום בשדרות השאנז אליזה בפאריס, לאחר יותר מ-3,500 ק"מ על הכבישים של צרפת.

למעשה כל מה שנותר היה לניב הוא לעבור את הקטע האישי נגד השעון היחיד במרוץ, בהרי הווז', עם השלב שהחל בלורה והסתיים בפלאנש דה בל פי, "המזרקה של הבנות היפות" - כ-36 ק"מ בלבד עם סיומת בטיפוס קיר קשוח של כמעט 6 ק"מ ו-8.2 אחוזי שיפוע בממוצע. ניב, שהיה מהראשונים לזנק בעקבות מיקומו בדירוג הכללי, עצר את השעונים על שעה, 6 דקות ו-18 שניות אחרי שהחליף את אופני הנג"ש שלו באופני כביש בעלית הקיר. ניב סיים במקום ה-137 מתוך 146 רוכבים, עם כמעט 11 דקות פיגור מפוגצ'אר המנצח. ניב יסיים מחר את הטור בפאריס במקום ה-139 בדירוג הכללי.

ניב הנרגש סיפר: ״הפתעתי את עצמי במישור וקצת התאכזבתי דווקא בעלייה, אבל בסך הכל רכבתי טוב. היו לי המון חששות, לא אשקר. אבל עכשיו אני יכול להגיד: פאריס קרובה מתמיד״. המנהל המקצועי, אוסקר גררו הוסיף: ״גיא הפתיע אותי . הוא רכב בהחלט טוב, בוודאי ביחס ללחץ האדיר שמופעל עליו. בחצי קילומטר האחרון אמרתי לו בקשר: 'כל מדינת ישראל מאחוריך. יאללה, אתה עושה את זה, את  עושה היסטוריה'".

בסטארט אפ ניישן סימנו את הגעתו של ניב לשדרות השאנז אליזה כאחת המטרות שלהם בטור. הישראלי ידע להמנע מפציעות לאורך כל שלושת השבועות, כשהוא מוריד קצב לקראת הסיומות של מרבית השלבים וחילק את הכוחות שלו בצורה נכונה. השלבים האחרונים באלפים לא היו פשוטים עבור הרוכב בן ה-26, אך אחרי שעבר אותם חזר להרגיש טוב היום ויכול לדמיין כבר את הפלאס דה לה קונקורד ושער הניצחון בבירה הצרפתית ביום ראשון.

סטארט אפ ניישן קיוותה להשיג ניצחון בטור הבכורה שלה אבל זה ככול הנראה לא יקרה. אחרי הפרישה של אנדרה גרייפל, הוגו הופשטטר נותר הרוכב לספרינט הסיום החגיגי מחר בבירת צרפת. הצרפתי סיים העונה ארבעה קטעים בטופ 10 של המרוץ, אבל סיכוייו לנצח את אחד המאיצים הבכירים מהקבוצות הגדולות כמו קאלב יואן או סם בנט, הם נמוכים מאוד.