(איגוד הכדורעף) (צילום: ספורט 5)
(איגוד הכדורעף) | צילום: ספורט 5

יציאת נבחרת ישראל בכדורעף חופים לאליפות אירופה עד גיל 23 באנטליה נמצאת בסכנה. הסיבה: בירוקרטיה בין משרד החוץ לבין השב"כ, בעקבות העובדה שרוב השחקנים שמייצגים את ישראל עדיין נמצאים בשירות חובה ונדרש תיאום אבטחה ברמה גבוהה יותר, כי ישנה מורכבות ביטחונית בטורקיה ליוצאים מישראל.

יש לציין שבטורקיה חושבים שישראל לא תגיע לאליפות עקב סיבות פוליטיות וזה המסר שיוצא כרגע להתאחדות האירופית. במכתב שהוציאו השחקנים לאנשי האיגוד ומשרד החוץ, הם מבקשים את העזרה כדי שהפוליטיקה והספורט לא יתערבבו והם יוכלו לצאת לאליפות.

אי יציאה של הנבחרת לתחרות תוביל לאיפוס הדירוג המדיני של ישראל באירופה ובעולם, מה שיביא נזק בלתי הפיך גם בשנים הבאות ויפגע ביציאה של הנבחרת לכל תחרות בינלאומית בעתיד. "אנו מבקשים בכל לשון של בקשה, עזרו לנו לקבל את חתימת הטפסים הדרושה בכדי לצאת לתחרות. בואו לא ניתן לפוליטיקה ובירוקרטיה לפגוע בספורט, כי זה כל כך כואב ולא נכון", כתבו השחקנים במכתב.

"כל המצב הזה גרוע מאוד", אמר השחקן עופרי מסורי. "החלום שלנו הוא לייצג את המדינה ואנחנו עובדים מאוד קשה בשביל זה. בסופו של דבר, האבסורד הוא שהמדינה היא זו שפוגעת בנו להביא תוצאות לנבחרת, וזה יפגע גם בשנים הבאות. יהיה לנו הרבה יותר קשה להיכנס לתחרויות בינלאומיות אחרות בצורה הזאת, אבל אנחנו ננסה לעשות מה שאפשר, כרגע אנחנו מול בית הנשיא ומשרד החוץ ועושים מה שיעזור לנו כדי שנוכל לייצג את מדינת ישראל".