יהיה גמר לוהט (חן קלדרון, איגוד הכדוריד) (צילום: ספורט 5)
יהיה גמר לוהט (חן קלדרון, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5
(התאחדות הכדוריד של קוסובו) (צילום: ספורט 5)
(התאחדות הכדוריד של קוסובו) | צילום: ספורט 5

אלופת המדינה לנשים מכבי ארזים ר"ג ניצחה הערב (חמישי) את מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ 23:26 במשחק השלישי והמכריע שנערך ב'בית מכבי' בראשל"צ, והעפילה לגמר הפליאוף לאחר ניצחון 1:2 בסדרה, ולאחר שביצעה מהפך וחזרה מפיגור 1:0.

שתי הקבוצות נפגשו העונה בגמר הגביע, כאשר ידה של מכבי ראשל"צ הייתה על העליונה - ולמעשה לאורך מרבית העונה. ארזים (בשורותיה הצטיינו הלילה השוערת כריסטינה פלוגינה יחד עם שיר וקרט) תפגוש בגמר הפליאוף את מנצחת הסדרה המקבילה - בנות הרצליה, שגברה הלילה 26:30 על הפועל ראשל"צ, והשלימה ניצחון 1:2 בסדרה בה היא ניצחה דווקא בשני משחקי החוץ והפסידה בביתה. בהרצליה הצטיינו מור שאול ודוניה טאסיץ'.

הנתון המפתיע הוא שארזים ר"ג סיימה את הליגה במקום השלישי, ובנות הרצליה במקום הרביעי, בזמן שהפועל ראשל"צ סיימה ראשונה ומכבי ראשל"צ שנייה, אבל כנראה שכוחה של המסורת חזק יותר - וארזים והרצליה ייפגשו בסדרת גמר זו השנה השלישית ברציפות. סדרה הגמר תחל ביום רביעי הקרוב.

הכנה: ישראל גברה 25:28 על פורטוגל
נבחרת העתודה של ישראל, שפתחה את ההכנות לאליפות אירופה עד גיל 20, מרשימה בטורניר יוקרתי שבו היא משתתפת בלגואה שבפורטוגל. אמש, במשחק הפתיחה היא ניצחה 25:28 את נבחרת פורטוגל המארחת. הערב, היא אומנם נוצחה מול נבחרת צרפת 31:29, אבל הציגה משחק מצוין והוליכה ביתרון של 5 שערים (12:17) במהלך המחצית הראשונה.

העתודה תפגוש מחר את ספרד כאשר 3 הנבחרות היריבות משתתפות בקיץ באליפות העולם עד גיל 19 שתיערך במקדוניה. בשורות הנבחרת הצטיינו בין היתר יונתן דיין (גומרסבאך) ויואב למברוזו (אייזנאך), בוגרי פרויקט גרמניה, שהשתלבו במועדונים נחשבים בכדוריד הגרמני. למברוזו הבקיע בצמד המשחקים 25 שערים בסה"כ! ודיין הוסיף בשניהם יחד - 8.

נבחרת ישראל נחתה היום לאחר ההפסד 27:24 אמש בקוסובו, ותחל מחר בהכנות לקראת המפגש ביום ראשון בת"א (19:00, היכל קבוצת שלמה בת"א). ניצחון (ולמעלה מ-3 שערי הפרש - במידה וייווצר שיוויון נקודות בין ישראל לקוסובו) מבטיח את המשך המאבק והסיכויים של הנבחרת להתמודד על עלייה לאליפות אירופה.

המאמן הלאומי אולג בוטנקו, שלא צפוי לבצע שינויים בסגל, אמר: "הדברים לא זרמו לנו כמו שרצינו, מהרגע הראשון, ונאלצנו לרדוף אחריהם. הדבר החשוב עכשיו הוא ללמוד ולתקן. היה ברור לנו עוד לפני המשחק שקוסובו היא נבחרת לא רעה בכלל, ושונה מזו שספגה את ההפסדים לגרמניה ולפולין, אבל אותי מעניין שנעשה את ההתאמות המתבקשות לקראת יום ראשון. לכולם ברור שחובה לנצח בארץ. קצת באסה עכשיו, אבל הראש שלנו כבר חושב איך להפוך את המשחק הבא לטוב ומוצלח יותר עבורנו".