(צילום: דוב קרייזלר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דוב קרייזלר) | צילום: ספורט 5
(צילום: דוב קרייזלר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דוב קרייזלר) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה אמנם לא זוכה לנחת בספורט הגברים, אבל קבוצת כדורעף הנשים שלה היא מכונת תארים בשנים האחרונות והיום (שישי) חגגה זכייה באליפות שניה ברציפות ושלישית בסך הכל בזכות ניצחון 1:3 על הפועל כפר סבא ו-0:3 מוחץ בסדרת הגמר בסך הכל.

בדיוק כפי שעשו בשני המשחקים הראשונים בסדרה, הירוקות ניצחו גם הפעם 1:3 את הכפר סבאיות עם 25:19, 19:25, 18:25, 18:25. הקבוצה מהכרמל, שהשיגה את שתי האליפויות הקודמות שלה עם ניצחונות בגמר הפלייאוף על עירוני קריית אתא, הפסידה בשני גמרי פלייאוף להפועל כפ"ס בחמש השנים האחרונות, אך הנתון ההיסטורי הזה לא עמד בדרכה להנפה נוספת של הצלחת.

את חיפה הובילה יוליה אנדרושקו, שסיימה את המשחק עם 21 נקודות (3 קיל בלוקס, 4 אייסים), אבל היא לא הייתה לבד. לוגאן טום הוסיפה 19 (2 קיל בלוקס ו-2 אייסים), פולינה מליק תרמה 12 נקודות ונסטיה קרדוניס (2 קיל בלוקס ו-2 אייסים) סיימה עם 8. בכפ"ס סיימה קטרינה יובאנוביץ' עם 16 נקודות במשחק התקפי מוצלח, קרלה קסטיליאונה 14 (5 אייסים), פלורנסיה אגירה 9, אניה וליקי 8.

(צילום: דוב קרייזלר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דוב קרייזלר) | צילום: ספורט 5

הכוכבת הגדולה של מכבי חיפה, לוגאן טום, לא הסתירה את השמחה הגדולה שלה ואמרה בחגיגות האליפות: "כל ניצחון הוא מתוק. עובדים קשה בכל העונה וזה מרגיש טוב לנצח ולזכות באליפות. מכבי חיפה היא כמו משפחה בשבילי, ואני עושה מה שאפשר כדי לעזור לקבוצה. לגבי העונה הבאה, אני בדרך כלל לא יודעת בשלב הזה איפה אהיה".

את חיפה, שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון עם מאזן של 2:21, הדריך במשך רוב העונה גיא שמאי, שהוחלף בסוף חודש מרץ על ידי יורי לוקטיב - אותו המאמן שזכה עם חיפה באליפות בעונה שעברה. נקודת ציון נוספת בעונה של הירוקות היא הצטרפותה המחודשת של טום האמריקאית, כמעט בת 38, שזכתה גם היא באליפות עם הקבוצה בשנה שעברה והגיעה בחודש דצמבר לחזק אותה. גם כפר סבא, מצדה, סוגרת עונה מוצלחת למדי, עם זכייה בגביע ועונה סדירה שהסתיימה במקום השני עם מאזן של 3:20.