גורבנקו (Maja Hitij/Getty Images) (צילום: ספורט 5)
גורבנקו (Maja Hitij/Getty Images) | צילום: ספורט 5

מחר (ראשון) שחייני המשלחת הישראלית לאליפות העולם בקטאר - דניס לוקטב, אנסטסיה גורבנקו, ודריה גולובטי, יחלו את ימי התחרות באליפות כששתי השחייניות יכנסו ראשונות לבריכה. עד כה המשלחת הישראלית לפריז מונה שישה שחיינים ושחייניות שהשיגו את הקריטריון האולימפי: דניס לוקטב, אנסטסיה גורבנקו, תומר פרנקל, גל כהן גרומי, מרטין קרטאבי ומירון חירותי.

עם תחילתה של המלחמה והמצב הביטחוני, המשלחת הישראלית הייתה בספק רב להשתתף באליפות בשלל מקצועות המים, והספורטאים היו בחוסר וודאות מוחלט עד ימים ספורים לפני תחילתה של האליפות. לאחר מאמצים רבים אושרה יציאתה של משלחת ישראלית לקטאר, והוחלט על השתתפותם של 3 שחיינים באליפות - לוקטב, גורבנקו וגולובטי. חלק מרכזי בהחלטה על משלחת שחיינים מצומצמת התקבל בעקבות העובדה כי ישנן תחרויות עתידיות נוספות בלוח השנה של הענף, בהן ניתן יהיה להשיג קריטריון אולימפי, ואליפות זאת איננה האחרונה.

דריה גולובטי בת ה-18, תתחרה במשחי 100, 200 ו-400 מטר חופשי. גולובטי הצליחה להעפיל לגמר אליפות העולם לנוער שהתקיימה בישראל לפני כחצי שנה במשחה 200 מ׳ חופשי, תקווה לעשות זאת גם באליפות הנוכחית בבוגרות, ותקווה כמובן גם להשיג את הקריטריון האולימפי במהלך האליפות.

דניס לוקטב בן ה-23 יתחרה במשחי 100 ו-200 חופשי. לוקטב השיג את הקריטריון האולימפי ב200 מ׳ חופשי באליפות ישראל שנערכה בספטמבר בשנה שעברה, ובאותו המשחה שבר גם את השיא הישראלי עם תוצאה של 1:46.17 דקות.

אנסטסיה גורבנקו בת ה-20, תתמודד במספר משחים באליפות: 200 חופשי, 100 חזה, 200 גב, 200 ו-400 מטר מעורב. השחיינית הבכירה והמעוטרת של ישראל תקווה להגיע למעמד של פודיום באליפות, פחות מחצי שנה למשחקים האולימפיים בפריז, לאחר שכבר הבטיחה את המקום שלה שם. גורבנקו קבעה קריטריון ב 400 מ׳ מעורב עם תוצאה של 4:37.90 דקות שקבעה גם שיא ישראלי, וגם קריטריון אולימפי ב200 מ׳ מעורב עם 2:11.23 דקות. גורבנקו הצליחה לרדת מתוצאה זו ואף לקבוע שיא ישראלי עם 2:09.47 דקות, ושואפת לשפרו.