(דוד פליגל, איגוד הכדוריד) (צילום: ספורט 5)
(דוד פליגל, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

באיגוד הכדוריד ממתינים להבהרות משרד הספורט לגבי האפשרות שליגת העל תחודש בסוף השבוע, ובינתיים קבוצות הליגה פועלות להתחזק לקראת המשך המשחקים והחלוקה לבית העליון והתחתון. המהלך המעניין ביותר הוא של הפועל אשדוד, שצירפה את הקיצוני שחר לוין, אקס עירוני רחובות וא.כ נס ציונה, ושחקן נבחרות ישראל בעבר. לוין, מהמבקיעים הבולטים בליגה בשנים האחרונות, סיפר: "כשהגיעה ההצעה מאשדוד, ראיתי בה אתגר חדש שעוד לא חוויתי - התמודדות על תואר. בשביל זה הביאו אותי".

כמו כן, לאחר הצטרפותו של המאמן גיל סגל, רחובות, שרשמה 10 הפסדים מפתיחת העונה וטרם השיגה נקודה, ביצעה מקצה שינויים. המרכז מתן גולץ שב לקבוצה לאחר הפסקה של מספר חודשים, ומי שעוד הצטרף הוא השוער ליאור קפלן, ששיחק באשדוד, נס ציונה, הפועל ר"ג וכעת הוא מושאל ממכבי ראשל"צ. רחובות צירפה גם מקשר אוקראיני.

מדובר במקשר סרגיי סולימה (32, 1.90 מ') ששיחק בעבר בנבחרת אוקראינה, ובליגות במקדוניה, טורקיה, רוסיה ואוקראינה, ויחליף את הסרבי ווק פרוביץ' שנפצע. מנגד, מור אבנעים יעשה את הדרך מרחובות למ.כ באר שבע. בקבוצה מבירת הנגב התגלו חמישה שחקנים מאומתים בימים האחרונים, כולל שחקניה הזרים. בקבוצה קיימו בדיקות לכלל הסגל, וגם אם הליגה תחזור ביום שישי, משחקה מול אשדוד יידחה.

ידיעה מפתיעה מגיעה מכיוון מכבי תל אביב. זנגה ג'ורג'ביץ', השוער הסרבי הוותיק, האיכותי והמעוטר, צפוי לנחות הלילה בארץ ולשוב ללבוש את מדי הקבוצה. ג'ורג'ביץ', שיציין בימים הקרובים את יום הולדתו ה-42 וכבר פרש ממשחק (אבל שומר על כושר במדי קבוצה בארצו), שיחק בארץ בהצטיינות כמעט 6 שנים בקדנציות שונות (במכבי ת"א ובהפועל ר"ג) והיה שותף לזכיית הצהובים בגביע המדינה.

יו"ר מכבי ת"א, אייל פרולינגר, סיפר כי זנגה צפוי להגיע בשלב הראשון למספר ימים שבהם כושרו ייבחן, מהלך שקרה בעקבות פציעה ממנה סובל שוער הקבוצה ונבחרת העתודה טל אליוכין (המטרה הראשונית הייתה לשלב את זנגה במשחק התחתית מול מכבי דימונה).