(צילום: משה דהן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: משה דהן) | צילום: ספורט 5
(צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (צילום: ספורט 5)
(צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

דרמה נהדרת היום (שישי) בדימונה - במשחק ההשלמה בין מכבי דימונה למ.כ חולון. 5 דקות לסיום חולון הוליכה ביתרון של 5 שערים (27:32), אבל דימונה מחקה אותו ויובל כץ השווה 4 שניות לסיום וקבע - 33:33. חולון טרם הבטיחה את מקומה בבית העליון (מקום 6, עם 12 נק'), מכיוון שלנס ציונה שבמקום ה-7 - 10 נק' ושני משחקי השלמה אותם תקיים מחר מול מכבי ראשל"צ (20:00, בבית מכבי) וביום רביעי מול הפועל קרית אונו. אגב, אם חולון ונס ציונה יסיימו את הסיבוב הראשון עם 12 נקודות, מה שיקבע יהיה הפרש השערים הכללי, מכיוון שהמשחק בין חולון לנס ציונה הסתיים בשיוויון.

הפועל אשדוד גברה אמש על מכבי ת"א במשחק השלמה מהמחזור ה-13 - 26:35, ובכך אשדוד (בשורותיה הצטיין ניבו לוי עם 10 שערים) סיימה את הסיבוב הראשון במקום השלישי (מה שהבטיח לה מקום ברבע גמר גביע המדינה). מכבי ת"א מסיימת את הסיבוב במקום הלפני האחרון. ביום שני ייצאו לדרך משחקי הבית העליון והתחתון בליגת ווינר (עוד לפני משחק ההשלמה בין נס ציונה לקרית אונו - כאשר במילא זו שתסיים במקום ה-7 חופשית במחזור הראשון של הבית התחתון).

בליגת הנשים, הדרבי הראשוני אמש סיפק מותחן נהדר שהסתיים בשיוויון 28:28 בין הפועל למכבי. האלופה כבר הוליכה ביתרון של 5 שערים, אבל הפועל ראשל"צ השוותה בדקות הסיום והשיגה שיוויון דרמטי בשניות האחרונות. ניצן דונאי 9 שערים, שירה ג'רבי 8, שיר גבזה 5, עמית איזק, נלי אמינוב וקים לוי 1 כ"א כבשו למכבי. להפועל - אנה סטורז'וק ודיאנה צ'רויקובה 9 כ"א, קטיה מלניק, ולדה קוזמניה ואנה לזינסקי 3 כ"א ואושרי כהן נחום 1.

שני משחקים נוספים היו חד צדדים - מכבי הארזים ר"ג ניצחה את הפועל קרית אונו 8:39 (שיר וקרט 10 שערים, דניאלה דרגוביץ 8 ומאי יולזרי 6), ובנות הרצליה את א.כ נס ציונה 13:40. הצמרת: הפועל ראשל"צ ראשונה עם 15 נק'. מכבי ראשל"צ שנייה עם 14 נק' (שתיהן שיחקו 9 משחקים). 3. ארזים ר"ג עם 14 נק' מ-8 משחקים, ו-4. בנות הרצליה עם 11 נק' מ-8 משחקים.