(צילום: דייויד סילברמן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דייויד סילברמן) | צילום: ספורט 5
פתחה דומיננטי. הנבחרת (צילום: דייויד סילברמן) (צילום: ספורט 5)
פתחה דומיננטי. הנבחרת (צילום: דייויד סילברמן) | צילום: ספורט 5

החלום הישראלי עדיין בחיים: נבחרת ישראל בכדורעף שמרה היום (שישי) על סיכוי להעפיל לאליפות אירופה, עם ניצחון חשוב 2:3 על אוסטריה - במשחקה הטוב ביותר עד כה במוקדמות. כעת, הכחולים לבנים יחזיקו אצבעות למשחק מחר בין בולגריה ואוסטריה, כשניצחון בולגרי - וניצחון מול בולגריה ביום ראשון - יציב את ישראל במקום השני וישלח אותה ליורו.

ישראל פתחה את המערכה הראשונה בצורה טובה והגיעה ליתרון 3:7 עם יכולת טובה של עידו דוד. נקודות פתיחה מצוינות של אוסוקין עזרו לישראל להגדיל את היתרון ל-7:12. האוסטרים הרבו בטעויות במערכה הראשונה אבל אלכסנדר ברגר השאיר אותם בתמונה. אבל מהלך נהדר של סעדה הוביל לניצחון במערכה הראשון עבור ישראל 21:25.

האוסטרים החלו את המערכה השנייה בצורה טובה והובילה 0:3, אבל ישראל חזרה מהר למשחק, אלא שהאוסטרים שיחקו מצוין בצורה קבוצתית  והצליחו לעלות ליתרון קטן לקראת אמצע המערכה. קרונתלר להט אצל האוסטרים והם הצליחו לסיים את המערכה בניצחון 20:25.

המערכה השלישית החלה בצורה שקולה עם יכולת מופלאה של גולדרין מישראל שבלט במערכה והצליח להוביל את ישראל ליתרון קטן 11:13. ישראל המשיכה להוביל ביתרון קטן, אבל האוסטרים השווה ל-24:24 עם נקודה מדהימה של ברגר. קיל בלוק של סלבה בצ'קלה ניצח עבור ישראל את המערכה השניה.

ישראל נשארה עם סיכוי (צילום: דייויד סילברמן) (צילום: ספורט 5)
ישראל נשארה עם סיכוי (צילום: דייויד סילברמן) | צילום: ספורט 5

המערכה הרביעית החל כאשר האוסטרים שולטים במערכה, אבל הרשקו לא נתן לאוסטרים לברוח עם יכולת טובה ליד הרשת. אלא שכרטיס אדום לישראל בשיוויון 11 הפיח רוח חיים אצל האוסטרים שעלו ליתרון עם שבע נקודות רצופות בהגשה 11:17, האוסטרים המשיכו להוליך עד לניצחון במערכה 20:25.

המערכה החמישית נפתחה בצורה טובה עבור נבחרת ישראל שעלתה ליתרון מהיר 0:3, ישראל המשיכה להוליך עם יכולת מדהימה של הרשקו ששתי נקודות שלו הביאו את הניצחון במערכה 11:15 ובמשחק כולו.
מחר תשחק בולגריה עם אוסטריה ניצחון בולגרי יציב את ישראל עם תקווה קטנה לקראת המשחק מול בולגריה החזקה ביום ראשון, ניצחון שם והמקום השני בבית שלנו.

מאמן הנבחרת, נועם כץ: "אני מרוצה מהניצחון, אבל צריך להבין שצריך סבלנות, אני כל כך מרוצה מהעבודה שלנו, אנחנו ממשחק למשחק משתפרים, השחקנים משקיעים, רוצים ולא נשברים והם מתנהגים למופת בטורניר הזה, כל מי ששיחק נתן את שלו, יש כמה אלמנטים שאנחנו צריכים לשפר, זה ייקח זמן אבל זה יקרה בסוף".

סלבה בצ'קלה: "במשחק הראשון הפסדנו צמוד וכואב, וגם מול בולגריה הפסדנו הפסד כואב, אני שמח שניצחנו את המשחק הזה, אנחנו יכולים להגיע לסיטואציה שמול הבולגרים אם ננצח יהיה לנו סיכוי לעלות לאליפות אירופה. הניסיון של הוותיקים יחד עם הצעירים ועם דור הביניים זה מה שמסמל את הנבחרת שלנו היום, כל הכבוד לנועם שמצא את התלכיד הנכון של הנבחרת".