מוסינדי במדי הנבחרת (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
מוסינדי במדי הנבחרת (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

דניאל מוסינדי, המקשר הצעיר (19) של נבחרת ישראל, רשם הערב (ראשון) נקודת ציון מרגשת בקריירה - הוא הבקיע שני שערי בכורה בבונדסליגה הראשונה. הישראלי שיחק במדי ארלנגן, שהתארחה בספארקאסן ארנה שבקיל, לעיני 10,285 צופים. מוסינדי כבש את שעריו בדקות ה-41 וה-47 בהפסד של קבוצתו לקיל 29:15. המקשר הצטרף בקיץ לארלנגן, שיחק תחילה בקבוצה עד גיל 23, התגבר במהלך העונה על פציעה והיה שותף להובלתה של נבחרת ישראל לשלב השני במוקדמות אליפות העולם 2021.

מוסינדי הצטרף הערב ככובש בליגה הטובה בעולם לחן פומרנץ, לאבישי סמולר וליונתן דיין (ואגב פומרנץ כבש את שעריו הראשונים במדי וצלאר ב-2009, גם כן מול קיל - במשחק גביע). מוסינדי אמר: "תחושה שקשה לתאר במילים, ובכלל האווירה והאנרגיות שהיו בארנה מדהימות, וכמובן לשחק נגד אגדות כדוריד כמו דובניאק ו-וינצ'ק. זה רגע שאני לא אשכח בחיים".

אמש, יואב למברוזו, מרכז נבחרת ישראל, אף הוא בן 19, כבש 5 שערים, מסר 6 אסיסטים וסיפק שתי חטיפות בניצחון קבוצתו אייזנאך מול דורמאגן בליגת המשנה בגרמניה - 24:28. מלבד האתגר שצפוי לשניים, שהשתלבו נהדר בנבחרת הבוגרת, בחודש אפריל מול לטביה במוקדמות אליפות העולם, הם יובילו את נבחרת העתודה של ישראל בקיץ הקרוב באליפות אירופה עד גיל 20, יחד עם ליגיונר נוסף שמשחק בגרמניה, יונתן דיין מגומרסבאך, שמשחק אף הוא בשתי הנבחרות.

כאן בארץ, הערב נערך משחק נוסף במסגרת המחזור ה-15 בליגת ווינר, בין בני הרצליה לבין מכבי דימונה. הרצליה ניצחה 31:40, ועלתה למקום ה-10 - ופתחה פער של 9 נקודות על פני דימונה שבמקום האחרון, ללא נקודות.