"הראש ממוקד ביוון". ניבו לוי (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5
"אנחנו משחקים בלי אגו" (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

הדרך לאליפות העולם 2021 אמנם עדיין רחוקה מאד, אבל נבחרת ישראל בכדוריד יכולה לעשות בשבת צעד ראשון: ניצחון ביתי על יוון (18:15, היכל שלמה, שידור ישיר ב-5PLUS), והנבחרת המקומית תעפיל לשלב המוקדמות הבא - מפגש בית-חוץ מול אחת הנבחרות שתסיימנה במקומות 13-24 באליפות אירופה (שכבר יצאה לדרך). כל תוצאה אחרת - ויוון תעלה על חשבון ישראל.

אחרי התיקו הדרמטי בפינלנד, שם חזרה ישראל מפיגור של 8 שערים במחצית הראשונה, הנבחרת נחתה במהלך הלילה בישראל. היא קיימה היום (שישי) אימון מסכם, אחריו קבעו המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי את הסגל להתמודדות החשובה מול יוון, משחק שאותו הגדיר בוטנקו: "קשוח, בין שתי נבחרות לוחמות". השוער דן טפר, שהיה המצטיין בתיקו האחרון ונפגע בשפה בדקת הסיום, צפוי להיות כשיר.

המאמנים קבעו יותר מאוחר הערב את ה-16 למשחק, והוא כולל שינוי יחיד מהקרב האחרון (יונתן דיין במקום דור קלדרון): שוערים - דן טפר ומושיקו אלימלך. מרכזים - יואב למברוזו, עומרי קושמרו ויונתן דיין. מקשרים - ניבו לוי, אדיר כהן, ליאור גורמן, דניאל מוסינדי וירמי סידי. פינות - עוז חממי, יובל כץ, טל הרשקוביץ ועמית סטלמן. פיבוטים - דניאל שקלים ושניר נציה.

אחרי שכבר ניצחה בהיכל בתל אביב את פינלנד וקפריסין, ישראל מקווה פעם נוספת לשמור על הבית, מה שכאמור יסדר לה את הכרטיס לשלב הבא. "פתחנו לא טוב מול פינלנד, כמו בשאר המשחקים עד עכשיו, וזה משהו שנהיה חייבים לשנות במשחק מול יוון", הדגיש ניבו לוי, כובש שער השיוויון שתי שניות לסיום. עם זאת, לוי הוסיף: "הראינו הרבה אופי, חזרנו כמה פעמים למשחק מרגעים ומקומות שמאוד קל היה להישבר בהם".

לוי (14 שערים בקמפיין) חזר לרגע האישי הגדול שלו ושל הנבחרת: "התחושה לכבוש שער כזה חשוב היא מדהימה, אבל אני חייב לתת את הקרדיט לירמי סידי על קור הרוח במסירה האחרונה, ובכלל בכל ההתקפות האחרונות במשחק. זה רגע חשוב, אבל הוא כבר מאחורינו והראש ממוקד ביוון. הדבר החשוב פה הוא שאני מרגיש שיש פה שחקנים שאפשר לסמוך עליהם, ואני מקווה שיחד עם הדחיפה של האוהדים ננצח".

עוז חממי הוסיף: "הולך להיות משחק בסגנון מאוד אגרסיבי, תנועתי ומהיר. היוונים משחקים פחות או יותר בסגנון שלנו. יש לנו סגל ששנים לא היה, גם מבחינת איכות השחקנים, ובעיקר באהבה של השחקנים אחד כלפי השני, שפשוט משחקים בלי אגו וכל פעם מחדש משכילים לפרגן. החיבור לצוות המקצועי הוא גם כן אדיר. הכי חשוב שהקהל שלנו יגיע בהמוניו. כל פעם מחדש הוא מוכיח את עצמו, עם האנרגיות המטורפות שגרמו לנו לעשות ניצחונות גדולים בבית".