(התאחדות הכדוריד בקפריסין)
(התאחדות הכדוריד בקפריסין) | צילום: ספורט 5
מהפך מרשים לנבחרת (התאחדות הכדוריד בקפריסין)
מהפך מרשים לנבחרת (התאחדות הכדוריד בקפריסין) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל ניצחה הערב בניקוסיה את קפריסין 23:33 (15:13), במסגרת המחזור השלישי במוקדמות אליפות העולם בכדוריד. בשבת (18:00, היכל שלמה בת"א) ייערך מפגש נוסף בין הנבחרות.

הנבחרת, בהדרכתם של אולג בוטנקו ואסף לוי, השיגה את ניצחונה השני, והיא מדורגת שניה בבית עם 4 נקודות. נבחרת יוון מוליכה עם מלוא 6 הנק', אחרי שהביסה 22:36 הערב את פינלנד. הפינים (2 נק') יארחו את היוונים ביום ראשון, בעוד נבחרת ישראל תתארח ברביעי בפינלנד ותארח בשבת לאחר מכן את יוון  בת"א.

המחצית הראשונה הייתה שייכת לקפריסאים, שהוליכו 3:7 בדקה העשירית. שערים של יובל כץ, ירמי סידי וניבו לוי צימקו בהמשך ל-8:6. שניר נציה ולוי כבשו, אבל הקפריסאים הגדילו שוב את היתרון ל-8:12. יובל כץ המשיך לבלוט בנבחרת וצמד שערים שלו הקטין את הפיגור, אבל הקפריסאים ירדו להפסקה ביתרון 13:15.

הנבחרת פתחה מצוין את המחצית השנייה. דן טפר נעל את השער, עמית סטלמן ודניאל מוסינדי קבעו שיוויון 15:15, וסידי הוביל (בפנדל) למהפך וקבע 15:16 לישראל. שלושה שערים של כץ וביניהם שער נוסף של לוי השלימו ריצת 1:7 והיתרון גדל ל-16:20. כץ הוסיף שער נוסף, וסידי, יואב למברוזו (צמד) ומוסינדי קבעו ניצחון.

כבשו לישראל: יובל כץ 8, ירמי סידי 5, ניבו לוי 4, יואב למברוזו, דניאל מוסינדי ועמית סטלמן 3 כל אחד , דניאל שקלים, אדיר כהן וטל הרשקוביץ 2 כ"א, שניר נציה 1.

הגנה גדולה של ישראל במחצית השניה (נתאחדות הכדוריד בקפריסין)
הגנה גדולה של ישראל במחצית השניה (נתאחדות הכדוריד בקפריסין) | צילום: ספורט 5

"השגנו את מה שהיינו צריכים להשיג הלילה", אמר מאמן הנבחרת, אולג בוטנקו, "הגענו אחרי פגרה, כך שהמטרה הראשונה הייתה להיכנס לעניינים, ועמדנו בה מבחינת הדריכות והמחויבות. המחצית הראשונה לא הייתה טובה. עם זאת, במחצית השנייה עבדנו טוב יותר התקפית והגנתית. המטרה כמובן תהיה להשיג ניצחון בשבת בת"א. אנחנו רוצים את הקהל איתנו ואז הפנים שלנו יהיו להמשך המשחקים מול פינלנד ויוון, שכמובן יכריעו מי תעלה".

במשחק נכחו אנשי השגרירות הישראלית בניקוסיה, בהם הקונסול יוסי וומברנד. הנבחרת תשוב מחר בבוקר לארץ, ותקיים אחה"צ אימון מסכם לקראת המשחק בשבת - בו המאמנים בוטנקו ולוי צפויים לערוך מספר שינויים בסגל.