(באדיבות איגוד הכדורמים)
(באדיבות איגוד הכדורמים) | צילום: ספורט 5

שמחה גדולה במחנה הישראלי בבודפשט. נבחרת הנשים השיגה היום (שלישי) את הישג השיא שלה אי פעם באליפות אירופה בכדורמים 2020, אחרי הניצחון המרשים 7:11 (1-1, 2-6, 2-2, 2-2) על קרואטיה במשחק על המקום התשיעי, שנעל את ההופעה הישראלית בטורניר.

השחקניות וקהל המקורבים המלווה אותן עם דגלי ישראל ביציע, חגגו מיקום שיא נוסף במפעל לאחר המקום ה-10 ביורו הבכורה של הנבחרת בברצלונה לפני שנתיים, וניצחון שני לראשונה אי פעם לאחר הניצחון 3:10 על גרמניה שלשום בשלב הבתים.

מרים בוגצ'נקו, רק בת 17, סיימה טורניר פנטסטי עם 13 שערים בחמישה משחקים לאחר שלושה שערים היום. שדר המשחק באתר ההתאחדות האירופית אמר כי השחקנית של הפועל פתח תקווה, מחזיקת גביע המדינה, תעבור כנראה למועדון גדול ביבשת בעקבות ההופעה שלה ביורו 2020. גם נופר הוכברג כבשה שלישייה, הילה פוטוריאן וכרם נוי 2 כ"א, שונית סטרוגו 1.

בוגצ'נקו סיכמה: "התחלנו לא טוב את הטורניר, אבל התקדמנו לכל אורכו. הייתי מבולבלת ועצבנית בתחילת הטורניר, והיום הגענו אל המשחק בתחושה של עכשיו או לעולם לא, ושמנו את הכל בצד כדי לנצח".

המאמן דימיטריס מברוטאס אמר בסיום: "פתחנו לא טוב היום, אבל בהמשך לא נגררנו למשחק האיטי שלהן והבקענו במתפרצות. הישג גדול שלנו לסיים עם שני ניצחונות ומקום 9".

עמית אבנר, מנכ"ל האיגוד, סיכם עוד אבן דרך בפרויקט פריז 2024: "הישג היסטורי שהוא תוצאה של עבודה קשה, מקצועית ומסודרת בתמיכת משרד הספורט, הוועד האולימפי, היחידה לספורט הישגי, אתנה, ווינגייט והספונסר טורבו. זהו שלב נוסף בהתפתחות הכדורמים בישראל וכעת אנו מצפים שגם אצל הגברים זה יקרה. נבחרנו לארח באפריל את מוקדמות היורו גברים עד 19 וזה מראה על המעמד העולה של ישראל בזירה הבינלאומית".