דרבי על כל הקופה (צילום: ספורט 5)
דרבי על כל הקופה | צילום: ספורט 5
עדיין מתרגש. סמולר (צילום: ספורט 5)
עדיין מתרגש. סמולר | צילום: ספורט 5

זה מתקרב. הדרבי של ראשל"צ בגמר גביע המדינה לגברים ייערך מחר (שלישי, 19:45). זו תהיה הפעם ה-11 שגמר הגביע מפגיש את שתי הקבוצות, והשלישית בארבע השנים האחרונות. הפועל ראשל"צ מובילה עם 15 זכיות בגביע, בעוד למכבי יש 11. זה יהיה המפגש הרביעי העונה בין הקבוצות אחרי שבקודמים הצהובים ניצחו 22:29 בגביע ווינר, האדומים חגגו עם 20:27 בינואר ומשחק ליגה נוסף הסתיים בשוויון 23:23.

מאמן הפועל ראשל"צ, עידן מימון, אמר לקראת הגמר: "זה יום חג לכדוריד הישראלי. אלה שתי הקבוצות המעוטרות ביותר בישראל. מתייצבת מולנו קבוצה עם הרבה מאוד כלים שעדיין לא מימשה את הפוטנציאל שלה. לי ולסער פרנקל יש יחסי חברות מילדות וזה לא השתנה. בגלל הנסיבות שכל אחד מאמן קבוצה יריבה, הקשר הוא לא אותו דבר, אבל החברות קיימת. אנחנו מאוד מעריכים אחד את השני ויש בינינו כבוד". הקפטן אבישי סמולר הוסיף: "אני שמח על הזכות להיות פה בפעם הרביעית וגם על הזכות להיות הקפטן. רף ההתרגשות אצלי לא יורד עם הגיל, להיפך".

מנגד, מאמן מכבי ראשל"צ, סער פרנקל, אמר: "הפועל במומנטום טוב, יש לה מסורת, מאמן מצוין ושחקנים טובים. אני רוצה להאמין שנתפוצץ כדי להיות בצד המנצח. ברור שזה מרגש ומיוחד שזה נגד הפועל". הקפטן יואב נאמן אמר: "זה תמיד מרגש. העונה שלנו מלאה בעליות וירידות. צריך ליהנות גם מה'סבל' והלחץ של לפני המשחק". על עצמו הוא אמר: "אני בן 38 והאהבה שלי למשחק היא אהבה של ילד קטן. זו הנאה מאוד גדולה בשבילי ואם הייתי יכול לשחק כדוריד עד הקבר, הייתי עושה את זה, גם אם הייתי בקצה הספסל".

לפני גמר הגברים, ייערך גם זה של הנשים (17:00). הדאבליסטית בנות הרצליה תתמודד מול מוליכת הליגה הלאומית, מכבי ארזים ר"ג, לשחזור גמר העונה שעברה, בו הרצליה ניצחה 30:33.

קפטנית בנות הרצליה, בר אורינגר, אמרה: "אני מאחלת לשתי הקבוצות בהצלחה ושיהיה לנו גמר מעניין עם כדוריד יפה. אני מאמינה שהשעה של הגמר לא תהיה פקטור". קפטנית מכבי ר"ג, אורטל אלבז, אמרה: "אני בטוחה שיהיה צמוד ומעניין. הקבוצה שתרצה יותר ותקיא דם על הרצפה תיקח את הגביע. הרצליה קבוצה מצוינת. בשנה שעברה היא הובילה את הטבלה. אין סודות בינינו. אנחנו מכירות אותן היטב וגם הן אותנו".