יהיה לו יורש? אברבוך
יהיה לו יורש? אברבוך | צילום: ספורט 5
מחפשים כישרונות
מחפשים כישרונות | צילום: ספורט 5

איגוד האתלטיקה ו"אתנה" הוציא לדרך פרויקט שמטרתו להצעיד קדימה את ענף הקפיצה במוט, תוך איתור כשרונות צעירים. היום (רביעי) התקיים באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף יום האיתור הראשון מבין ארבעה ימים שיתקיימו במספר מוקדים בארץ.

מי שמנהל את ימי האיתור הוא אלכס אברבוך, פעמיים אלוף אירופה, סגן אלוף העולם, מדליסט הארד מאליפות העולם, והספורטאי שייצג את ישראל שלוש פעמים במשחקים האולימפיים. יחד איתו אחראים גם קוסטנטין סמיונוב, שהתחרה באולימפיאדת אטלנטה 96, דני קרסנוב, שהיה שלוש פעמים במשחקים האולימפיים (ברצלונה, אתלנטה וסידני) ורומן קוגן, אלוף ישראל בעבר ומומחה באיתור וגידול ילדים באתלטיקה.

"אני בטוח שאיפשהו מסתתר אלכס אברבוך הבא, פשוט מחכים לו", אמר אברבוך. "זו הזדמנות מצוינת עבור כל מי שאוהב את הקפיצה במוט. חבל לי שאין לנו נציג בקפיצה במוט במשחקים האולימפיים בריו. אני בטוח שב-2020 יהיה לנו נציג. יש לי ניסיון בתור מאמן ואני כבר יודע להגיד אם הילד מתאים או לא מתאים. הקפיצה במוט נתנה לי המון, היא נותנת לבן אדם אופי חזק".

בהתייחס לכך שחמישה אתלטים הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים בריו אמר אברבוך: "אם המדינה תחליט שהיא רוצה יותר נציגים לאתלטיקה, והיא תעזור למאמן, שיהיה לו מעמד כמו שצריך, אז יהיו יותר נציגים לאתלטיקה".

שרון גרינברג, סגנית אלופת ישראל בקפיצה במוט אמרה: "זה נפלא לראות כל כך הרבה ילדים שהגיעו ואני מקווה שהרבה יצטרפו לענף. אנשים לא חשופים מספיק לענף הזה ובימים האלה חושפים את הילדים, כך שזה רק יכול לעזור".