אריק זאבי. הבטיח מדליה בטוקיו (צילום: מערכת ONE)
אריק זאבי. חוזר להתאמן בארץ | צילום: מערכת ONE

הג'ודוקא הבכיר, אריק זאבי, החליט לחזור ולהשתתף באליפות ישראל, שתיערך ביום חמישי בהדר יוסף, לאחר שנתיים בהן נעדר מהשתתפות באליפות.

"אני שמח מאוד לחזור ולהתחרות בארץ אחרי שנתיים שלא יצא לי בגלל לוחות הזמנים להתחרות כאן מול הקהל הביתי והתומך", אמר זאבי ל-ONE והוסיף: "אולי זה ישמע מוזר אבל זה יותר מרגש להתחרות כאן מאשר בחו"ל, בגלל שבאים לראות אותך בקהל הרבה אנשים".

"אני מקווה שזו תהיה תחרות מוצלחת שתפתח שנה מוצלחת בשבילי. מה שחשוב לי זה עצם ההשתפות מכיוון שזו תחרות ראשונה שלי אחרי 4 חודשים בהם לא התחריתי בכלל ואני שמח שהחזרה היא כאן בבית בישראל. חבל שבענף אולימפי כל כך מעוטר אנחנו לא מארחים תחרויות בינלאומיות אבל אם ימשך השקט הביטחוני אני מאמין שזה יקרה".

חזרתו של זאבי אל התחרות מרגשת במיוחד את אנשי איגוד הג'ודו, שמקווים שהעניין ימשוך קהל רב, שיגיע על מנת לראות את זאבי מתחרה שוב, הפעם בבית, מול הקהל הישראלי.

"כבר כמה שנים טובות שהאולם בהדר יוסף כבר קטן מלהכיל את הצופים הרבים שמגיעים לצפות בתחרויות וזה כמובן מאוד מחמיא שבאים לראות אותך", אמר הג'ודוקא הבכיר.

בניגוד לתחרויות העבר, זאבי החליט שלא להתחרות במשקל של עד 100 ק"ג בו התחרה בדרך כלל ונרשם להתחרות הפעם, לשם שינוי, במשקל של מעל 100 ק"ג. "החלטתי להתחרות ב-100 פלוס כי אני נמצא בתוכנית אימונים שמטרתה לבנות את עצמי לעונה. ביום שבת האחרון נשקלתי וראיתי שאני שוקל 104 ק"ג וידעתי שאם אני אוריד עכשיו במשקל זה יפגע לי באימונים. מבחינה פיזית זה בטח יהיה קשה יותר אבל אני מאמין שזה יהיה בסדר".

זאבי על אליפויות העולם: &"נקודה שחורה בקריירה שלי&" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אריק זאבי. &"רוצה לזכות בזהב&" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אם למישהו היה ספק, הג'ודוקא הכי מעוטר חושב רק על הוספת מדליה נוספת לארון הגביעים והמדליות המפואר שלו: "המטרה שלי באליפות ישראל בדיוק כמו בכל תחרות אחרת, אני רוצה לזכות בזהב".

באופן כללי, באיגוד הג'ודו מביעים שביעות רצון מהג'ודוקאים שיתחרו באליפות הקרובה, שכן יש כבר לא מעט צעירים ישראלים שרשמו הישגים נאים ביותר בזירה האירופית.

אליס שלזינגר.  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אליס שלזינגר. זוכת מדליית הארד מאליפות אירופה, רוצה תואר מקומי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בנוסף לאריק זאבי, ישתתפו גם זוכת מדלית הארד מאליפות אירופה האחרונה, אליס שלזינגר, אלוף אירופה לנוער, טומי ארשנסקי, גולן פולק שמדורג חמישי בעולם לנוער ועוד צעירים ומבטיחים.