יזנק בפעם ה-8 מהפול פוזישן העונה. המילטון (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
יזנק בפעם ה-8 מהפול פוזישן העונה. המילטון (gettyimages) | צילום: ספורט 5
מרצדס יכולה להיות גאה בהם. המילטון ורוזברג (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
מרצדס יכולה להיות גאה בהם. המילטון ורוזברג (gettyimages) | צילום: ספורט 5

לואיס המילטון סיים ראשון במקצה הדירוג וייזנק מהפול פוזישן בגרנד פרי בבריטניה. הנהג המקומי ניצח את מקצה הדירוג בפעם ה-8 עונה מתוך תשעה ועלה למקום השלישי בכל הזמנים עם 46 פול פוזשנים, כאשר רק מיכאל שומאכר (68) ואיירטון סנה (65) מקדימים אותו.

המילטון, המייצג את מרצדס, סיים עם ההקפה המהירה ביותר 1:32.248, כאשר חברו לקבוצה, ניקו רוזברג, סיים מיד אחריו עם 1:32.361.

"זה יום מיוחד כשאתה מסיים עם ההקפה המהירה ביותר וזוכה לזנק מהפול פוזישן, וכל זה מול הקהל הביתי שלך", אמר המילטון לאחר מקצה הדירוג, והוסיף: "היו פה כל כך הרבה אנשים, והם נתנו לי מוטיבציה. זה לא היה הסוף שבוע הטוב ביותר שלי, ולא הכל הלך חלק, אבל בסופו של דבר השגתי את המטרה".

תנאי מזג אויר נהדרים בבריטניה (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
תנאי מזג אויר נהדרים בבריטניה (gettyimages) | צילום: ספורט 5

פליפה מאסה הברזילאי (1:33.085) וואלטרי בוטס הפיני (1:33.149) המייצגים את קבוצת וויליאמס יזנקו מהשורה השניה. נהגי פרארי, קימי רייקונן (1:33.379) וסבסטיאן פטל (1:33.547) יזנקו ממקומות 5 ו-6.

אומנם המילטון סיים 8 מתוך 9 מקצה הדירוג במקום הראשון, אך זכה רק 4 פעמים העונה במקום הראשון. רוזברג זכה ב-3 מירוצים העונה, כאשר האחרון שבהם היה בשבוע שעבר בגרנד פרי של אוסטריה, והוא ינסה להשתוות לנהג הבריטי וליצור לעצמו רצף ניצחונות בפעם השניה העונה.