ניסני, קפיצת מדרגה (fr3.5) (צילום: ספורט 5)
ניסני, קפיצת מדרגה (fr3.5) | צילום: ספורט 5
נכנס לנקודות במונאקו (fr3.5) (צילום: ספורט 5)
נכנס לנקודות במונאקו (fr3.5) | צילום: ספורט 5

בתום מירוץ דרמטי ברחובות מונאקו, שכלל תאונות ובהן התאונה המפחידה בין ואן-ביורן (מכונית שחורה) לבונאפיסיו (לבנה), הצליח רוי ניסני, נהגה הישראלי של קבוצת טק-1 הצרפתית באליפות העולם למירוצי מכוניות פורמולה רנו 3.5, לסיים את סוף השבוע הלחוץ בקריירה שלו במקום עשירי ולזכות בנקודת אליפות מתוקה יותר מכל בלינצ'ס שנאכל כאן בחג השבועות.

ניסני זינק מעמדה מספר 19 אחרי מקצה דירוג קצר, שבתחילתו פגע בגדר הבטיחות. עם תחילת המירוץ התרשו כצפוי כמה תאונות בחלק הקדמי של טור הנהגים וניסני שמר על עצמו והצליח לשפר עמדה עד למקום התשיעי בשלב מסוים. בהמשך המירוץ נאבק ניסני בניק דה פריס ההולנדי והאחרון פגע בזנב המכונית של רוי וסבסב אותו, אולם הישראלי חזר למסלול והצליח לסיים במקום העשירי. בכך הצליח כאמור לזכות בנקודת האליפות הראשונה שלו ושל ישראלי כלשהו על המסלול במונטה קרלו.

יושבי היציעים במונאקו זכו לשמוע את הכרוז המקומי מספר בהתרגשות על הישראלי הראשון בהיסטוריה שמתחרה במירוץ מכוניות מהטובות בעולם ברחובות העיר וזוכה להיכנס לעשיריה הראשונה. התגובות של הצופים ביציעים חיממו את הלב בזכות מחיאות הכפיים שנשמעו שם. אנשי קבוצת סאובר בפורמולה 1, שעקבו אחרי רוי במהלך המרוץ, הגיעו למוסכים של קבוצת טק-1 ובירכו את רוי על המירוץ ועל הנקודה החשובה והיקרה.

במירוץ עצמו ניצח ג'זמן ג'עפר המלזי כשדהר קדימה מהזינוק ועד לקו הסיום, תוך שהוא מנצל לטובתו את המסלול הצר וחוסר יכולתם של מתחריו לעקוף אותו.