ניצחון במתנה. רוזברג (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
ניצחון במתנה. רוזברג (gettyimages) | צילום: ספורט 5
המילטון ורוזברג (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
המילטון ורוזברג (gettyimages) | צילום: ספורט 5

ניקו רוזברג ממשיך לשלוט בגראנד פרי של מונאקו. הגרמני ניצח זו השנה השלישית ברציפות את המירוץ היוקרתי והתקרב משמעותית ללואיס המילטון, שסיים רק שלישי במירוץ ונמצא עדיין במקום הראשון בדירוג הנהגים הכללי.

הסיפור של המירוץ הזה הגיע מכיוונו של המילטון, שהניצחון כבר היה ממש בידיים שלו. הבריטי הוביל בבטחה עד לסיבוב ה-64, אך אז קרה דבר ששיבש לו את התוכניות. מקס ורסטאפן התרסק בתאונה שבתחילה נראתה רע מאוד. מכונית הבטיחות, שכשהיא נכנסת ישנו איסור על עקיפות, נכנסה לכביש.

בזמן שמכונית הבטיחות הייתה על המסלול, חבר צוות של מרצדס קרא להמילטון להחליף את הגלגלים ברכבו, ללא סיבה הגיונית ו-14 סיבובים בלבד לסיום המירוץ. בעקבות הטעות הקשה הזאת, המילטון התעכב משמעותית. רוזברג, גם הוא ממרצדס, ניצל זאת בגדול ועלה למקום הראשון, וסבסטיאן פטל שהיה שלישי עד לאותו זמן, טיפס למקום השני.

בסיום המירוץ הודה רוזברג כי לא מגיעות לו המחמאות על הניצחון וכי הניצחון היה בידיים של המילטון. בעקבות המהפך הזה, נפתח מחדש מאבק האליפות, כשרוזברג צימק את הפער מהמילטון ל-10 נקודות בלבד, במקום 27, אם המילטון היה מנצח. למקום הרביעי הגיע דניאל קויאט ובמקום החמישי סיים דניאל ריקארדו.

העשיריה הראשונה:

דירוג הנהגים