תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

בדרך לזהב

קארן נבו, אמו של השחיין האולימפי גל נבו , חברה ב"סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל ישראל, מלווה ומעודדת את בנה מהרגע הראשון ועד לסגל האולימפי של ישראל לאולימפיאדת לונדון 2012: "המסר שלנו כהורים, היה חשוב להעביר במהלך השנים לגל ולשתי האחיות שלו הוא -שהכל אפשרי".

קארן נבו | תוכן שיווקי | פורסם 29/04/12 17:19:11
ילדים בתחרות שחייה אם זה חשוב לו, זה חשוב גם לי | צילום: jupiter images

 אם הייתי צריכה לבחור מילה אחת שמאפיינת אמא של ספורטאי ובמיוחד אותי, הייתי משתמשת במילה "לחץ". בעיקר בגלל שאני יודעת עד כמה החלום הזה משמעותי עבורו, כמה הוא עובד קשה כדי להשיג אותו , כמה הוא לוקח ברצינות את האימונים וכמה ויתורים הוא עושה יחסית לחבר'ה אחרים בני גילו.

 בגיל 15 גל עזב את הבית למשפחה מאמצת בקיבוץ יגור כדי שיוכל להמשיך להתאמן. הוא היה מאוד בוגר לגילו, לכן אולי לא הרגשתי שהוא צעיר מדי לעזיבה הזו, אבל היה לי מאוד קשה לסמוך על אחרים שידאגו לו ולהתנהל בשלט רחוק כשלא היו טלפונים ניידים. זה לא שחשבתי אז שהוא יגיע לאולימפיאדה, אבל ידעתי שזה הדבר הנכון בשבילו והיה לי חשוב לאפשר לו לשחות ולהשתפר.

גל וקארן נבו גל וקארן נבו בדרך ללונדון 2010 | יח``צ: רפי דלויה, יחסי ציבור

 אני זוכרת שאחרי שגל כבר עזב את הבית הגעתי למרפאה בבית שאן ושתי אימהות שישבו לידי שוחחו על זה שהבן של אחת מהן רוצה לעזוב את האזור בו הוא גר כדי לעשות משהו במקום אחר. אותה אמא אמרה שאין סיכוי שהוא יעזוב את הבית , והדבר היחידי שאני הצלחתי לחשוב עליו זה שאם לילד יש חלומות , אמא שלו לא צריכה לעצור אותו. בדיוק כמו שאמא שלי לא עצרה אותי כשרציתי לעזוב את אנגליה ולעלות לישראל. היו לי הרבה לבטים ושאלות ואז היא שלחה לי טקסט מדהים על זה שהילד הוא לא באמת שלנו-שאנחנו הקשת והוא החץ ואנחנו נותנים לו את כל מה שאפשר כדי שיהיה מוכן לטיסה וינחת במקום טוב.

כאמא וכמורה אני מאמינה ויודעת שלמשפחה ולחינוך שהילד מקבל בבית יש השפעה עצומה על אישיותו. המסר שלנו כהורים, היה חשוב להעביר במהלך השנים לגל ולשתי האחיות שלו הוא -שהכל אפשרי. שאם הם רוצים לעשות משהו, אף אחד לא יגיד להם שהם לא מסוגלים בגלל אלף ואחד תירוצים. כי הם כן יכולים. המדהים הוא, שילדים שמצליחים בתחום שהם אוהבים, בין אם זה ספורט או דרמה או כל דבר אחר, מקבלים חיזוקים מהסביבה ורואים שאפשר להצליח גם אם יש קשיים בדרך. או אז, הם מביאים את הכוח הנפשי הזה גם לספסל הלימודים כי הם מבינים שאם מתאמצים-מצליחים. 

מהלב שלי אליכן:

גל נבו מעניק מדליה לאמו קארן נבו תודה! מדליה לאמא האולימפית | יח``צ: רפי דלויה, יחסי ציבור

 "עם השנים למדתי שחשוב מאוד כהורים להיות ערניים למה שהילד באמת אוהב, ולאו דווקא למה שהוא הכי טוב בו- להבין מהו אותו דבר, לתת לו את החופש לעשות ובעיקר לשדר לו כל הזמן שלא משנה מה יגידו לו, שייהנה מהדרך ושידע שהוא יכול. אני מאמינה שגם הליווי והתמיכה הם חלק בלתי נפרד מהחבילה הזו: ללוות את הילד לאירועים שקשורים לנושא ובמידה ויש תחרויות להיות שם בשבילו, ברקע, שהוא ירגיש שאתם איתו, בלי קשר לכל מה שקורה מסביב" 

אודות:

פרוקטר אנד גמבל, מעניקת החסות הרשמית לאולימפיאדת לונדון 2012, מודה ומוקירה את אימהות ספורטאי המשלחת האולימפית הישראלית ללונדון 2012, העומדות מאחורי הצלחת בנן ואת האימהות ככלל, אשר עוזרות לילדיהן להפוך לאלופים.

כחלק מהכרת התודה, יוצאת פרוקטר אנד גמבל במבצע ייחודי , שיסייע לנו ההורים לעודד מצוינות   בקרב ילדים באמצעות ספורט. רוכשים את מוצרי פרוקטר, נכנסים לאתר ויכולים לזכות בחוג ספורט שנתי לילדכם עם התאמה והכוונה של חברי "סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל – פאנל מומחים של פסיכולוגים, רופאים וספורטאים

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן