תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

לקום מהספה

6 טיפים שיעזרו לכם לגרום לילדים שלכם לעזוב את הספה והמחשב, ולהזיז את הגוף.

תוכן שיווקי | פורסם 05/01/12 13:16

פעילות גופנית לא רק תורמת לבריאות ילדיכם, אלא מסייעת גם לשיפור הדימוי העצמי והביטחון העצמי, לפיתוח עצמאות אצל הילד, הקניית ערכים של מצוינות, עבודת צוות, התמדה ואחריות ובניית כלים להתמודדות עם מסגרת.

אבל איך גורמים לילד לעסוק בפעילות גופנית?! לפניכם 5 טיפים שיעזרו לכם לעזור לילדכם לצאת מהמחשב והטלוויזיה ולהזיז את הגוף: 

1. דוגמא אישית עושה את ההבדל

כמו בכל מרכיב אחר בחינוך ילדים, אין כוח חזק יותר מדוגמא אישית. ילדים מחקים את הוריהם ואם גם אתם תבצעו פעילות גופנית כחלק מאורח החיים הטבעי בבית, גם הם יעשו כן.

2. אקטיבי במקום פסיבי

נצלו כל הזדמנות, במהלך סדר היום ואורח החיים הרגיל, לגרום לילדכם לבצע פעילות גופנית במשך היום. אל תסיעו אותו לביה"ס, עודדו אותו ללכת ולחזור ברגל (או לוו אותו אם הוא בגיל שדורש ליווי) ; עלו איתו במדרגות ולא במעלית ; אם יש כלב בבית, טיול רגלי איתו בערב ובבוקר יכולים להיות הזדמנות מצוינת לתנועה.

 3. חוגים

כושר לילדים אויר צח ותנועה תורמים לשיפור הדימוי העצמי | צילום: istockphoto

 עודדו את הילדים להירשם לחוגי ספורט. בחנו ביחד עימם לאלו ענפי ספורט הם מתחברים – אישיים (כמו טניס או ג'ודו) או קבוצתיים (כמו כדורגל וכדורסל). גם חוגים שמתבססים על תנועה כמו ריקוד הם פתרון נהדר שיעודד את ילדכם להכניס פעילות גופנית ותנועה כחלק משגרת החיים שלהם.

4. צאו לטייל

שבתות, חגים וחופשות הן הזדמנות מצוינת לצאת ולטייל ביחד עם הילדים. זוהי חוויה משפחתית מהנה גם להם וגם לכם והזדמנות נוספת להניע את הגוף ולהכיר את המקומות היפים של ארצנו דרך הרגליים או דרך דוושות האופניים.

5. פעילות משפחתית

מזג האוויר בישראל הוא נוח ונעים כמעט כל השנה, עובדה המאפשרת לכולנו לצאת החוצה ביחד עם המשפחה ולייצר בילוי משפחתי פעיל. כמעט בכל עיר נמצאים פארקים עם מתקני משחק פעילים (מגרשי כדורסל, סולמות וכו'). צאו לפעילות משותפת באוויר הפתוח המשלבת משחקי כדור, תופסת, תחרות ריצה וכל דבר שגם יגבש את המשפחה וגם יגרום לכולנו, ובעיקר לילדים, להניע את הגוף ולאמץ אורח חיים ספורטיבי ופעיל.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן