הישג נהדר. יובל ספרא (צילום: הדר בן דרור) (צילום: ספורט 5)
הישג נהדר. יובל ספרא (צילום: הדר בן דרור) | צילום: ספורט 5

הישג נאה לשחיין הישראלי יובל ספרא, שסיים הבוקר (שישי) במקום הרביעי במשחה ל-10 ק"מ בסבב גביע אירופה במים פתוחים הנערך באילת. ספרא, שמנסה יחד עם מיכאל דימיטרייב להגיע למשחקים האולימפיים בלונדון, עצר את השעון על 1:54:16.20 שעות, רק 13 שניות אחרי המנצח סרגיי בולשקוב מרוסיה.

43 שחיינים ושחייניות מ-7 מדינות שונות פתחו את התחרות היוקרתית באילת, שכבר אירחה השנה בהצלחה את אליפות אירופה במים פתוחים. 19 שחיינים ישראלים זינקו היום למים ובהם לא מעט שחיינים צעירים. יובל ספרא נהנה גם מפייט עם חברו לנבחרת, שחר רסמן, שסיים במקום השישי המכובד עם 1:54:23.80 שע'.

דייויד דייויס הבריטי, שנחשב למועמד המוביל לזכייה במדליית הזהב פרש לאחר חמישה קילומטרים וטען כי סיכם זאת עם מאמנו מראש. בתוך כך, דייויס נפצע במהלך המשחה כאשר נחתך באוזנו. ייתכן שזה היה אחד הגורמים לפרישתו.

גם אצל הנשים קיבלנו פרישה של הנציגה הבריטית הבכירה, כאשר אלופת אירופה קרי אן פיין פרשה לאחר 1:20 שעות. גם פיין הודיעה שהפרישה הייתה מתואמת עם המאמן. אלופת ישראל, לי כהן, פרשה לאחר 4 ק"מ. מי שקטפה את מדליית הזהב אצל הנשים הייתה אווה ריסטזוב ההונגרית עם 2:02:29.95 שעות. דניאל הול הבריטית סיימה במקום השני. רותם עמית (17) הגיעה למקום החמישי עם 2:07:14.35 שעות. רוני בווה סיימה שביעית.