וומבלי. יישאר מיותם? (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
וומבלי. יישאר מיותם? (gettyimages) | צילום: ספורט 5

המשחקים האולימפיים הם האירוע הכי מבוקש בעולם - כולם רוצים להשיג כרטיס ולצפות בתחרויות, גם בכאלה שבימים כתיקונם לא מושכים קהל רב. אבל ייתכן ומדובר במיתוס? מארגני לונדון 2012 הודיעו שמחצית מהכרטיסים לטורניר הכדורגל האולימפי כלל לא יוצאו למכירה, ומדובר בלא פחות מחצי מיליון כרטיסים.

ההודעה מגיעה פחות מ-3 שבועות לפני שהתחרויות תיפתחנה ברחבי בריטניה. גם מתוך חצי מיליון הכרטיסים הנותרים, 250,000 אלף טרם נמכרו ולא בטוח שיירכשו. המשחקים שיתקיימו בוומבלי בלונדון, אולד טראפורד במנצ'סטר, אצטדיון המילניום בקרדיף, הסיטי אוף קובנטרי בקובנטרי וסט. ג'יימס פארק בניוקאסל והמפדן פארק בגלזגו, אמורים להיערך למול הרבה יציעים ריקים.

יו"ר הוועדה המארגנת של האולימפיאדה, לורד סבסטיאן קו, הגן על המהלך: "המשחקים ייערכו באצטדיונים בגודל מופחת, היינו צריכים לקצץ את גודל המתקנים. מכרנו יותר כרטיסים לכדורגל מאשר מכרנו כל דבר אחר. נרכשו כבר 37,000-38,000 כרטיסים למשחק הנשים בין בריטניה לניו זילנד וזה מראה שהמצב שלנו לא רע. הכרטיסים למשחקי הכדורגל הם תמיד בעייתיים, אני חושב שנסתדר טוב".

לא רק לכדורגל נותרו כרטיסים - גם לאתלטיקה, הוקי דשא וכדורעף חופים ואפילו נשארו כרטיסים לטקס הפתיחה והסיום ביציעים היוקרתיים. המארגנים מתכננים לאפשר ל-150,000 ילדי בית ספר לקבל כרטיסים למשחקי הכדורגל בעלות נמוכה.