עוד נציגה לשייט הישראלי בלונדון. נופר אדלמן (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
עוד נציגה לשייט הישראלי בלונדון. נופר אדלמן (gettyimages) | צילום: ספורט 5

בעוד קצת יותר מחודשיים ייפתחו בלונדון המשחקים האולימפיים. אבל למעשה עבור המשלחת הישראלית חלק לא קטן מתשומת הלב לא יופנה לכפר האולימפי בירת בריטניה, אלא דווקא למרכז השייט בוויימות'. היום (ראשון) התווספה לנבחרת הענף במשחקים, נציגה אחת נוספת. מדובר בשייטת הלייזר רדיאל, נופר אדלמן, שהבטיחה באופן סופי את הכרטיס לאולימפיאדה השניה שלה.

אדלמן אמנם סיימה היום רק במקום ה-55 באליפות העולם, אך את הקריטריון הדרוש היא השיגה כבר בסוף חודש פברואר כאשר סיימה במקום השני בתחרות השבוע האולימפי בקאדיס שבספרד. האישור הרשמי הגיע היום לאחר שהקדימה את השייטת הצעירה אורן יעקב, שקבעה אף היא בקאדיס את הקריטריון האולימפי.

כאמור, עבור אדלמן בת ה-30 מדובר בהופעה השניה ברציפות במשחקים האולימפיים. ב-2008 היא לקחה חלק עם דגם הלייזר רדיאל במשחקי בייג'ין וסיימה במקום ה-16 המכובד. הפעם היא תנסה לשפר את מיקומה ולהתברג בעשירייה הראשונה.

אדלמן מצטרפת לגידי קליגר וערן סלע, ורד בוסקילה וגיל כהן שכבר הבטיחו את מקומם בתחרות המפרשיות בדגם ה-470. הנבחרת של ענף השייט כוללת כמובן גם את אלופת העולם בגלישה בדגם הניל פרייד (RS:X), לי קורזיץ. ביום שלישי ייפתח סבב גביע העולם במדמבליק שבהולנד. תחרות שבסופה נדע מי ייצג את ישראל בתחרות הניל פרייד לגברים בלונדון, שחר צוברי או נמרוד משיח.