הפעם ברזיל תנצח? נישימורה (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
הפעם ברזיל תנצח? נישימורה (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

האם ברזיל תמעד כבר במשחק הפתיחה מול קרואטיה? המארחת, שנחשבת פייבוריטית לזכייה במונדיאל, לא חוששת במיוחד מלוקה מודריץ' וחבריו, אך אולי דווקא הקארמה תעבוד לרעתה. הסלסאו קיבלה היום (שלישי) הודעה מפיפ"א לפיה השופט היפני יואיצ'י נישימורה ינהל את המשחק בסאו פאולו בחמישי. מה הבעיה? ובכן, נישימורה ניהל את המשחק האחרון של ברזיל במונדיאל - ההפסד 2:1 להולנד ברבע הגמר בדרום אפריקה.

עבור נישימורה מדובר בהופעה שניה בגביע העולמי, אחרי ששפט ארבעה משחקים בטורניר בדרום אפריקה לפני ארבע שנים. היפני ניהל את המשחק בין אורוגוואי לצרפת בקייפטאון (0:0) וזכה לשלוף את הכרטיס האדום הראשון באותו טורניר - לניקולאס לודיירו מאורוגוואי. לאחר מכן הוא שפט ב-0:2 של ספרד על הונדורס בשלב הבתים ובהמשך כאמור את ה-1:2 של הולנד על ברזיל בנלסון מנדלה ביי, בפורט אליזבת'. גם שם הוא הרחיק שחקן - את פליפה מלו. נישימורה קינח את המונדיאל הראשון שלו עם הופעה במשחק הגמר - כשופט רביעי.

נישימורה הפך לשופט בינלאומי מטעם פיפ"א בשנת 2004 ומאז לקח חלק באליפות העולם עד גיל 17 ב-2007 ושפט את הגמר בין ספרד לניגריה, ניהל משחקים באליפות העולם עד גיל 20 ב-2009, במונדיאל 2010, בטורניר האולימפי בלונדון 2012 ובגביע אסיה ב-2007 ו-2011. היפני בן ה-42 גם שובץ לנהל מספר משחקים בגביע אפריקה לאומות ב-2008.

יואיצ'י נישימורה ינסה לשחזר את מה שעשה השופט הארגנטיני הוראסיו אליסונדו במונדיאל בגרמניה לפני שמונה שנים. אליסונדו ניהל את משוחק הפתיחה במינכן לעיני 66,000 צופים בין גרמניה לקוסטה ריקה (2:4 למאנשאפט) וגם את הגמר הגדול בין צרפת לאיטליה, שהוכרע רק בפנדלים.