קרלס פויול חוגג עם צ´אבי וססק פברגאס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קרלס פויול חוגג עם צ´אבי וססק פברגאס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-11 של הקלאסיקו בין ריאל מדריד לברצלונה במשחק מספר 1 ברבע גמר הגביע, היה נראה שפפ גוארדיולה מצטער על ההחלטה ללכת עם פינטו בשער באופן שיטתי בגביע. רונאלדו חדר לרחבה, בעט חזק ושטוח והשוער המחליף של בארסה טעה וספג בין רגליו.

את ברצלונה זה לא החליץ, הרי שם כבר נקלעו לפיגור גם במשחק הליגה בין הקבוצות וחזרו כמו גדולים. אלכסיס עוד הספיק לפגוש את הקורה, פפה לפגוש כל רגל שנעה ברדיוס של קילומטר סביבו, במיוחד אם מדובר במסי, ובדקה ה-49 זכו הקטאלונים לשוויון מוצדק. צ'אבי הרים קרן, פפה איבד את פויול שקפץ כמו שרק הוא יודע ונגח פנימה.

שתי הקבוצות חיפשו הכרעה, בנזמה פגש את הקורה מקרוב, אינייסטה נעצר אצל ראמוס, ובדקה ה-77 גם מסי הגיע למשחק. הפרעוש מסר בצורה גאונית לאבידל שנותר בודד ברחבה ועם רגל שמאל בעט בצורה יפה לרשת של קסיאס.

עוד לפני השער, מסי התפתל מכאבים בעקבות דריכה של פפה על כף ידו, כמובן ללא קשר למהלך המשחק, דבר שנעלם מעיניו של השופט.

שחקני ברצלונה חוגגים בסנטיאגו ברנבאו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ברצלונה חוגגים בסנטיאגו ברנבאו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הבלאנקוס סופרים משחק שביעי ברציפות ללא ניצחון על ברצלונה בברנבאו, וביום רביעי הבא, בקאמפ נואו, ינסו מוריניו ושחקניו לעשות את הבלתי ייאמן ולהפוך את ה-2:1 בדרך לחצי הגמר. 

ז´וזה מוריניו. &"חייבים לשפר את ההגנה&" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ז´וזה מוריניו לא מבין איך עוד משחק בורח לו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
אצטדיון הברנבאו גאה לארח את הקלאסיקו. 10 הדקות הראשונות לא סידרו מצב הבקעה ממשי לאף אחת משתי הקבוצות ושתיהן נראו מבולבלות ולא מדוייקות.

דקה 11, 0:1 לריאל מדריד - 10 דקות משעממות? טוב שהן נגמרו! בנזמה מצא בכדור עומק יפה את רונאלדו, הקיצוני פרץ יפה, עבר את פיקה ובעט חד ושטוח בין רגליו של פינטו.

רונאלדו בועט לשער. גם הוא לא ציפה לפאשלה של פינטו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו בועט לשער. גם הוא לא ציפה לפאשלה של פינטו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE
רונאלדו חוגג את היתרון של ריאל (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו חוגג את היתרון של ריאל (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-16, מצב ראשון לברצלונה. ססק הרים יפה לרחבה, אלכסיס הצליח לפגוש עם ראשו את הכדור למרות השמירה ונגח בקשת מעל קסיאס ההמום לקורה והחוצה.

מסי מול פפה. צהוב מוקדם לפורטוגלי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי מול פפה. צהוב מוקדם לפורטוגלי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לא חלפה לה דקה ופפה פתח את רשימת המוצהבים. אמרנו פפה? בדקה ה-20 פיקה ספג צהוב לאחר עבירה על פפה, לא בטוח שעבירה זו הצדיקה את הכרטיס.

פיקה מקבל כרטיס צהוב (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פיקה מקבל כרטיס צהוב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-26 הגיע מסי למצב הראשון במשחק, אך מזווית קשה בעט שטוח וקסיאס הדף לקרן. שלוש דקות חלפו, והפעם היה זה אינייסטה שמצא עצמו פנוי כחמישה מטרים משערו של קסיאס, אך בעט מחוץ למסגרת.

מחצית שניה
ביתרון 0:1 עלו שחקניו של מוריניו במטרה אחת ברורה: לשמור על התוצאה ולחגוג על חשבון ברצלונה.

דקה 49, פויול השווה ל-1:1 - זוכרים את השער של הבלם בחצי גמר המונדיאל מול גרמניה? קרן של צ'אבי מצאה את האיש והתלתלים חופשי לאחר שפפה נרדם, פויול זינק כאילו חייו תלויים בכך ונגח בעוצמה לפינה הימנית הנמוכה של קסיאס.

קרלס פויול בטירוף (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קרלס פויול בטירוף (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-55 הקפיץ ססק כדור ענק לאינייסטה, שבעט מהאוויר, אך ראמוס הציל ברגע האחרון. דקה לאחר מכן ספג בוסקטס את הכרטיס הצהוב מכיוון שהפריע לצ'אבי אלונסו להוציא כדור חופשי.

רונאלדו מול דני אלבס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו מול דני אלבס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-58 היה קרוב בנזמה לכיבוש, אך נגח לקורה לאחר הרמה של אלטינטופ ודקה לאחר מכן השוותה ריאל לבארסה גם בצהובים בעקבות עבירה של קואנטראו. בדקה ה-66 ערך מוריניו חילוף כפול: קאייחון ואוזיל נכנסו, דיארה והיגוואין יצאו.

אינייסטה מול בנזמה. זכה למחמאות מווילשיר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אינייסטה מול בנזמה. שניהם החטיאו ממצבים טובים (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

קאייחון קינא בפפה וקואנטראו וכבר לאחר דקה על המגרש ספג כרטיס צהוב. מי שניצל את נפילתו של מסי היה פפה, שדרך על כוכב בארסה אך השופט התעלם.

דקה 77, ברצלונה עלתה ל-1:2 - מסי זוכרים? בישול ענק של הפרעוש מצא את אבידל פנוי ברחבה של הבלאנקוס והמגן הצרפתי בעט עם החלק החיצוני בצורה מושלמת פנימה.

אריק אבידל כובש את שער הניצחון (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אריק אבידל כובש את שער הניצחון (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ורץ ´לרסס´ את הברנבאו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ורץ ´לרסס´ את הברנבאו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ריאל מדריד: איקר קסיאס, חמיט אלטינטופ, ריקרדו קרבאליו, סרחיו ראמוס, פאביו קואנטראו, פפה (אסטבן גרנארו, 80), לסאנה דיארה (מסוט אוזיל, 66), צ'אבי אלונסו, כריסטיאנו רונאלדו, גונסאלו היגוואין (חוסה מאריה קאייחון, 66) וקארים בנזמה.

ברצלונה: חוסה מנואל פינטו, דני אלבס, ג'רארד פיקה, קרלס פויול, אריק אבידל, סרחיו בוסקטס, צ'אבי (טיאגו, 86), אנדרס אינייסטה, ססק פברגאס (איסק קואנקה, 89), ליאו מסי ואלכסיס סאנצ'ס (אדריאנו, 82)