שער ה'מונדו דפורטיבו'. "גיבורים" (צילום: מערכת ONE)
שער ה'מונדו דפורטיבו'. "גיבורים" | צילום: מערכת ONE

עושה רושם שגם בישראל וגם בספרד קמו הבוקר (חמישי) ליום של תובנות בכל הנוגע לקלאסיקו. ה-1:2 של ברצלונה, לא ביכולת גבוהה, על ריאל מדריד, בחוץ, שינתה את הלך הרוח בכל הקשור לקרב בין שתי הקבוצות הגדולות הללו.

לפני הקלאסיקו הראשון העונה, בליגה, היו דיבורים של ממש על כך שריאל טובה יותר ותנצח, אבל גם יתרון מוקדם לא עזר למוריניו ושחקניו בדרך ל-3:1. והפעם? שוב יתרון מוקדם, ושוב הפסד.

המיוחד מנסה הכל. עולה עם 5 בהגנה, עם אלטינטופ מגן, עם פפה קשר. מה לא? אבל שום דבר לא עוזר. בארסה מנצחת, גם כשהיא נעזרת בשערים של פויול ואבידל. קבוצה קוראים לזה?

ב'אס' הבהירו את המצב טוב מכולם: "מוריניו נכנס פעם נוספת עם הראש בקיר". והמשיכו עם ההסבר: "הטקטיטה שלו לא עזרה, שוב ברצלונה ניצחה". את האמת, צודקים.

פויול ואבידל מראים מי כבש וכמה נגמר (הטוויטר של פויול)  (צילום: מערכת ONE)
פויול ואבידל מראים מי כבש וכמה נגמר (הטוויטר של פויול) | צילום: מערכת ONE

ב'מונדו דפורטיבו' הלכו על כיוון שונה לגמרי, והתמקדו רק בקבוצה המנצחת, ככה כנראה מתנהג עיתון שמזוהה עם ברצלונה. "גיבורים" היתה הכותרת, עם תמונה של פויול חוגג בטירוף את השער הנפלא שלו.

ב'ספורט' התייחסו כנראה לדריכה המגעילה של פפה על ידו של מסי, שנוספה לעוד 2-3 כניסות לא יפות של הקשר/בלם בפרעוש. "ברצלונה ניקתה פעם נוספת את ריאל מדריד המלוכלכלת" כתבו ועקצו.

ז´וזה מוריניו. &"חייבים לשפר את ההגנה&" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ז´וזה מוריניו מסמן לשחקניו שמסי ברח? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"מוריניו, זה מה יש", כתבו ב'מארקה', ונראה שגם הם, בדיוק כמו ב'אס' וכמו חובבי הכדורגל, מבינים שבארסה פשוט טובה יותר.