זאן מאקון וקארים בנזמה מליון חוגגים
בנזמה. גלאקטיקו | צילום: רויטרס

פחות מ-24 שעות אחרי שקאקה הוצג כשחקן ריאל מדריד לעיני כ-50,000 אוהדים נלהבים בסנטיאגו ברנבאו, גלאקטיקו נוסף נוחת בשורות הבלאנקוס -קארים בנזמה הצרפתי, כוכב ליון.

עיתון ה"מארקה" דיווח היום (רביעי) על מעברו של השחקן לבלאנקוס, ולאחר שבתחילה ליון הכחישה כי ישנו סיכום עם ריאל, המועדון אישר את המעבר של כוכבה ופירסם באתר הרשמי של הקבוצה: "אנו מודיעים על מעברו של קארים בנזמה לריאל מדריד תמורת 35 מיליון יורו".

"אנחנו לא מכחישים את האפשרות שיקרה משהו בשעות הקרובות", אמר המנהל הספורטיבי של ריאל, חורחה ולדאנו, במהלך היום, והוא ידע על מה הוא מדבר, בהתייחסו להחתמה הבאה של הנשיא פלורנטינו פרז.

ולדאנו גם דאג להבהיר במי לא מדובר: "שום דבר לא יקרה בכל הנוגע לדוד וייה בימים הקרובים מאחר שוולנסיה לא שינתה את עמדתה".

רק אתמול חברו של החלוץ מליון, מיראלם פיאניץ', טען שבנזמה בדרך למנצ'סטר יונייטד תמורת 45 מיליון יורו. אולם כעת מסתבר שבנזמה יגיע לבלאנקוס תמורת 35 מיליון יורו, 5 פחות ממה שליון דרשה במהלך הפגרה.

בנזמה הוא שחקן הרכש הרביעי של הנשיא החדש-ישן פלורנטינו פרז אחרי קאקה, כריסטיאנו רונאלדו וראול אלביול. 35 מיליוני היורו שיוציאו בריאל על הרכש החדש מצטרף לסכום בלתי נתפס של כסף שהוציאו ראשי המועדון על שחקנים במהלך החודשיים האחרונים.

כריסטיאנו רונאלדו ממנצ'סטר יונייטד עלה לקבוצה 94 מיליון יורו בסכום העברה הגבוה ביותר בעולם ששולם אי פעם. בנוסף לסכום הזה, הוציאו הלבנים עוד 68 מיליון יורו עבור הכוכב הברזילאי של מילאן, קאקה.

בלם ולנסיה ונבחרת ספרד, ראול אלביול חתם גם הוא בימים האחרונים בקבוצה תמורת סכום צנוע של 15 מיליון יורו בלבד. חישוב מהיר מראה שריאל מדריד הוציאה סכום של 212 מיליון יורו על ארבעה שחקנים בלבד.

ובינתיים: דוד וייה מתקרב לברצלונה

ההגעה של בנזמה לריאל סותמת את הגולל, ככל הנראה, על רכישתו של חלוץ ולנסיה, דוד וייה. בנוסף לכוכב נבחרת צרפת, למנואל פלגריני יהיה בעמדות החוד גם את ראול וגונזאלו היגוואין כאשר רוד ואן-ניסטלרוי וקלאס יאן הונטלאר הועמדו למכירה. וזה עוד בלי שאמרנו מילה על כריסטיאנו רונאלדו, שיכול לשחק כחלוץ.

וייה וסוכנו, חוסה לואיס טמארגו, כבר ערכו פגישה עם המנהל הספורטיבי של ברצלונה, צ'יקי בגיריסטיין, במהלכה החלוץ הבהיר שבארסה היה הקבוצה היחידה שאליה הוא רוצה לעבור, ואם לא - אז להישאר בוולנסיה.