ליאו מסי וצ´אבי חוגגים. בארסה ביתרון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי חוגג עם צ'אבי. בארסה עשתה את העבודה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

במשך עונה שלמה טיילה ריאל מדריד מול קבוצות כמו סראגוסה, חרס ואלמריה כדי להגיע למשחק העונה מול ברצלונה בסנטיאגו ברנבאו עם אותו מספר נקודות כמו הקטאלונים ולהפסיד 2:0 במשחק חד צדדי, שהיה יכול להיגמר בתוצאה כפולה.

כל מי שחלם על מאבק אליפות אמיתי בליגה הספרדית, התאכזב. בארסה פשוט טובה בהרבה מהרכב החלומות שבנתה ריאל מדריד והיא ככל הנראה תזכה גם השנה באליפות המקומית, ובצדק.

פשוט כי הכוכב של ברצלונה הוא ליונל מסי, שתוקל בחריפות על ידי סרחיו ראמוס, אבל רגע לאחר מכן (דקה 33) ידע לשים את הכל בצד, לקחת את הכדור, לעבור את אלביול ולכבוש בהזדמנות הראשונה, והכוכב של ריאל הוא רונאלדו, שסחב רגל במשך כל המשחק ונראה כמו מישהו שרוצה להוכיח משהו, במקום אחד שרוצה לעזור לקבוצתו לנצח את המשחק.

ברצלונה טובה יותר כי יש לה את צ'אבי, שגדל במחלקת הנוער של המועדון וייתן את הלב והנשמה בשבילו וגם שתי מסירות גאוניות, אחת למסי לשער הראשון והשניה לפדרו שחתמה את התוצאה. בצד השני, שני הגיבורים המקומיים, גוטי וראול יובשו על הספסל לפני שעלו כמחליפים ולא הצליחו לתרום תרומה ממשית.

זו היתה יכולה להיות גם השפלה אם איקר קסיאס לא היה מציל את קבוצתו פעמיים בשתי הזדמנויות נהדרות של מסי במחצית השניה. אבל זה לא ממש משנה, ברצלונה פותחת פער של שלוש נקודות על ריאל בדרך לאליפות נוספת בליגה, ועכשיו אפשר להגיד בבטחון, בלי יריבה של ממש בצמרת.

מסי רונאלדו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי רונאלדו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
הפתיחה היתה עצבנית מצד שתי הקבוצות, שביצעו כמה תיקולים חריפים, אך השופט, מחוטו גונזאלס, השאיר את הכרטיסים בכיסים. בדקה ה-7 יצא רונאלדו למתפרצת הראשונה של ריאל במשחק. הפורטוגלי מסר להיגוואין, אך הכדור פגע בידו של פיקה. השופט שרק לנגיעת יד, אך לאחר מכן פסל את המהלך מכיוון שארגנטינאי היה בנבדל.

רונאלדו הגיע למשחק כאילו הוא בא להוכיח משהו כאשר בדקה ה-10 השחיל כדור בין רגליו של בוסקטס במרכז המגרש וניסה להמשיך עד השער, אך נעצר על ידי פיקה. בדקה ה-12 נכנס מסי לרחבה ונפל, אך השופט הורה להמשיך, ובצדק.

ארבלואה רונאלדו ואלבס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ארבלואה רונאלדו ואלבס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

16 דקות מפתיחת המשחק קיבלה בארסה בעיטה חופשית 25 מטרים אלכסונית לשערו של קסיאס, אך אלבס בעט גבוה וזרק לפח את ההזדמנות. בצד השני רונאלדו הגיע לאחד-על-אחד באגף עם פיקה, הפורטוגלי נפל והביט לעבר השופט עם חיוך, אך זה התעלם.

הקבוצות לא הצליחו לפצח את ההגנות של היריבות והבעיטה היחידה לשער ב-25 הדקות הראשונות היתה של צ'אבי אלונסו, שפספס את המסגרת אחרי מסירה של מרסלו. בדקה ה-31 טענו בברצלונה לנגיעת יד של צ'אבי אלונסו ברחבה אחרי בעיטה חופשית של צ'אבי. שוב, השופט לא שרק.

מרסלו ופויול נאבקים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מרסלו ופויול נאבקים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

דקה 33 - 0:1 לברצלונה: מי אם לא ליונל מסי פתח את מסכת השערים. כדור עומק אומנותי של צ'אבי הגיע ישר לרגל של מסי מאחורי ההגנה של ריאל. הארגנטיאני השתלט על הכדור, עבר את ראול אלביול בקלות בתוך הרחבה, וגילגל פנימה מקרוב מול קסיאס השועט. מספר 27 של מסי בליגה העונה.

לריאל היו כמה הזדמנויות להשוות את התוצאה לפני השריקה למחצית, כאשר הטובה בהן היתה של היגוואין, שקיבל כדור נהדר מסרחיו ראמוס בדקה ה-41 ומזווית אלכסונית מול ואלדס בעט לשמיים. עד המחצית התוצאה נותרה בעינה, כאשר רונאלדו סוחב את הרגל ולא היה ברור אם הוא ממשיך למחצית השניה.

מסי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מסי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מסי חוגג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי חוגג עם החברים, רונאלדו עצבני (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
התנועה היתה בכיוון אחד בתחילת המחצית השניה - השער של ואלדס. אחרי 51 דקות של משחק הצליחה סוף סוף ריאל לבעוט כדור למסגרת של שוער ברצלונה, כאשר מרסלו בעט טוב ממסירה של רונאלדו, אבל ואלדס הצליח לעצור. בדקה ה-55 היגוואין נתן כדור מצויין לרונאלדו וזה בעט ישר לידיו של ואלדס מ-16 מטרים.

דקה 56 - 0:2 לברצלונה: שוב הקטאלונים היו צריכים הזדמנות אחת כדי לעקוץ, ושוב היה זה צ'אבי שמסר נהדר לפדרו, ששעט באגף ימין, והמשיך כל הדרך עד לרשת של איקר קסיאס. בארסה בדרך לניצחון ענק בברנבאו.

פדרו חוגג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פדרו חוגג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הבלאנקוס ניסו להשיב עם שער מייד לאחר השני של ברצלונה. בדקה ה-56 גאגו בעט מרחוק, אך הכדור הלך החוצה ושתי דקות לאחר מכן ואלדס עצר מבעיטה של היגוואין. בדקה ה-59 כדור מדוד של גוטי, שנכנס כמחליף, מצא את ואן דר וארט לא מכוסה ברחבה, אך ואלדס יצא מצויין ועצר את ההולנדי.

רונאלדו המשיך לנסות ובדקה ה-65 בעיטה חופשית של הפורטוגלי פגעה בדשא ואיימה להיכנס לשער, אבל ואלדס, במשחק מצויין, עצר. ארבע דקות לאחר מכן הוציא גוטי את רונאלדו למתפרצת כשרק מיליטו עומד בדרכו, החלוץ בעט חזק ו-ואלדס הדף עם הרגליים. גם גוטי ניסה את מזלו מרחוק והשוער עצר.

גראי אלבס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גראי אלבס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המתכון של צ'אבי-מסי-שער כמעט שוכפל בדקה ה-72, אבל הפעם עמד קסיאס בדרכו של הפנומן הארגנטינאי עם עצירה נפלאה.מסירה נוספת של צ'אבי למסי בדקה ה-78 הסתיימה בעצירה נפלאה נוספת של קסיאס, שהציל את קבוצתו מתבוסה קשה מאוד.

בתוספת הזמן בנזמה היה קרוב לשער שהיה מקטין את ההשפלה, אבל גם הנגיחה שלו מ-12 מטרים עברה ליד הקורה ויצאה החוצה. זה לא הערב של ריאל.

רונאלדו מיליטו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו מיליטו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ריאל מדריד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, אזקיאל גאראי, ראול אלביול, אלברו ארבלואה, צ'אבי אלונסו, מרסלו (גוטי/56), פרננדו גאגו, רפאל ואן דר וארט (ראול/69), כריסטיאנו רונאלדו וגונזאלו היגוואין (קרים בנזמה/80).

ברצלונה: ויקטור ואלדס, קרלס פויול, ג'רארד פיקה, גבי מיליטו, מקסוול (אנדרס אינייסטה/63), סרחיו בוסקטס, צ'אבי, סיידו קייטה, דני אלבס, פדרו וליאו מסי.

גווארדיולה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גווארדיולה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE
אלונסו מנסה להבין מה השתבש  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אלונסו מנסה להבין מה השתבש (רויטרס) | צילום: מערכת ONE
מסי חוגג שער (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מסי חוגג שער (רויטרס) | צילום: מערכת ONE