הגשים חלום כמאמן, לא כשחקן (gettyimages) (öéìåí: ספורט 5)
הגשים חלום כמאמן, לא כשחקן (gettyimages) | öéìåí: ספורט 5

רעידת אדמה. כך אפשר לכנות את 24 השעות האחרונות שעברו על ברצלונה. הקבוצה הכי מעוטרת בעולם בשנים האחרונות נפרדה מפפ גווארדיולה ואחרי שהבוקר הוא הודיע באופן רשמי על עזיבתו, המועדון יצא בהודעה מפתיעה לא פחות על מינויו של טיטו וילאנובה.

אז מי זה וילאנובה? פרנצ'סק "טיטו" וילאנובה בן ה-42 שימש בשנים האחרונות כעוזרו של פפ בקבוצה הבוגרת מ-2008. קודם לכן, הוא שימש כיד ימינו של גווארדיולה בברצלונה ב' ולאחר שהצמד העלה את קבוצת המילואים ליגה, הוחלט לקדמם לבוגרת וכאמור כבר בעונתם הראשונה השיגו טראבל חלומי.

וילאנובה גדל בברצלונה ושיחק בקבוצת הנוער של המועדון בין שנים 1984 ל-1988 בתפקיד קשר מרכזי ולאחר מכן שיחק בברצלונה ב'. במשך שנתיים לא הצליח להשתחל לקבוצה הבכירה של המועדון, ואז חיפש את עצמו בליגה השניה שם כיכב בקבוצה הקטלונית פיגראס (שם רשם 6 שערים ב-72 הופעות).

היכולת שלו הרשימה את ראשי סלטה ויגו הספרדית שרכשה אותו ב-1992. מדי התכלת שיחק במשך 3 עונות. לאחר מכן חזר לליגת המשנה ועבר במספר מועדונים פחות מוכרים, למעט מאיורקה (96/97). לפני שהצטרף לצוות המקצועי בברצלונה ב', היה מנהל ספורטיבי בטראסה מהליגה השלישית.

במשך תקופתו של גווארדיולה, קודמו שחקנים צעירים רבים מברצלונה ב' לקבוצה הבוגרת ובמועדון ציינו היום כי וילאנובה הוא אחד הגורמים המרכזיים לכך. נראה שגם קידומו והעברתו לבמה המרכזית היא חלק מהאג'נדה של הקטאלונים.

"טיטו מייצג את הפילוספיה של המועדון", אמר אנדוני זוביזרטה, "תמיד אמרנו שכשאנחנו צריכים צעירים אנחנו קודם על מסתכלים על אלה שלנו. מה יש לנו כאן בבית? את טיטו". גם פפ סומך על מי ששימש כיד ימינו. "זו ההחלטה הכי טובה שהקבוצה הזו היתה יכולה לקבל". עכשיו, כל חובת ההוכחה על טיטו. דבר אחד בטוח, יש לו סגל לא רע בכלל.