דרוגבה. אז מה התחנה הבאה? (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
דרוגבה. אז מה התחנה הבאה? (gettyimages) | צילום: ספורט 5
ברחבה אירופה יציינו היום (שני) את ערב הכריסמאס, וזו הזדמנות מצויינת להתחיל להתכונן לחלון ההעברות של ינואר. כמו תמיד, הקבוצות הגדולות של היבשת מחפשות דרכים להתחזק ולהתחמש לקראת החלק המכריע של העונה וזה מבטיח לנו שלל שמועות ועסקאות מעניינות.

אחד השמות המעניינים ביותר החורף הוא זה של דידייה דרוגבה, שמבוקש מאוד על ידי יובנטוס ולפי פרסומים אלופת איטליה כבר הגיעה עימו לסיכום עקרוני. אלא שבימים האחרונים העסקה נתקעה וקבוצות נוספות, כמו מילאן, הצטרפו למירוץ. היום התייחס לנושא נשיא הגברת הזקנה, אנדראה אניילי, בראיון ל'גאזטה דלו ספורט'.

"אני מעדיף לדבר על מי שכאן", אמר אניילי, אבל הוסיף: "אם יהיו לנו הזדמנות ננצל אותן, ואם לא נברח מזה. המחירים בחודש ינואר מנופחים ויותר חשוב להשקיע בקיץ. ננתח את הכל. אני מזכיר שהבאנו שלושה שחקנים כמו ברזאלי, פירלו ופוגבה עבור 300 אלף יורו בלבד".

בינתיים בברצלונה, הדיבורים מתרכזים יותר לגבי מי שבדרכו החוצה. במועדון דחו את השמועות לפיהן דויד וייה יעזוב את המועדון, אבל שחקן התקפה אחר כנראה ילבש חולצה אחרת החל מינואר. איסק קואנקה, שפרץ בעונה שעברה וטרם ראה דשא העונה בגלל פציעה, נתן את הסכמתו להיות מושאל לוולנסיה. העטלפים בונים  על הקיצוני, שאמור לחזור למגרשים בקרוב, במקום סופיאן פגולי שישחק עם נבחרת אלג'ריה בגביע אפריקה.

לפי דיווח נוסף, ארסנל העניקה לאנדריי ארשאבין את הסכמתה לנהל משא ומתן עם רדינג. הקשר ההתקפי הרוסי עשוי לעבור לקבוצת התחתית בצעד מפתיע עבור 4 מיליון ליש"ט, למרות שגם פולהאם וניט סט. פטרבורג הביעו בו עניין רב.

שחקן התקפה נוסף שעשוי להחליף בית באנגליה הוא דניאל סטארידג', שכבר הספיק לעבור בדיקות רפאויות בליברפול. הרדס הגיעו להסכם עם צ'לסי לפיו ישלמו 12 מיליון ליש"ט על האנגלי הצעיר והוא אמור לחתום ל-3 וחצי שנים באנפילד. באנגליה טוענים שאלופת אירופה תשלשל לכיסו של השחקן 1.5 מיליון ליש"ט רק כדי לשכנע אותו לעזוב.

בימים האחרונים עלתה ספקולציה לפיה רומא תעביר לפאריס סן ז'רמן את דניאלה דה רוסי, בתמורה לקשר אחורי איטלקי אחר - מארקו וראטי בן ה-20. עם זאת, השחקן עצמו, שהגיע לבירת צרפת הקיץ מפסקארה הקטנה, הכחיש זאת: "אין לי שום כוונה לעזוב את פאריס, ואין שום סיכוי שהעסקה הזו תצא לפועל".

אחת האכזבות של הפרמיירליג היא ק.פ.ר, ובקבוצה הלונדונית לא מתכוונים להתקמצן גם בינואר הקרוב. בממלכה טוענים שהריינג'רס מכינים הצעה על סך 7.5 מיליון ליש"ט עבור יאן אמווילה, קשר ראן שהיה שם חם גם בקיץ אך לבסוף נשאר בצרפת. גם ארסנל וטוטנהאם הביעו עניין בשחקן בן ה-22. עוד בענייני ק.פ.ר, כוכבה המרוקאי אדל טאארבט גילה כי הסוכן שלו מנהל שיחות עם מילאן, אבל אמר שמעבר לרוסונרי מבחינתו הוא רק שלב בדרך לבארסה או ריאל.