הידיעה על נס זמיר היום במארקה (צילום: מערכת ONE)
הידיעה על נס זמיר היום במארקה | צילום: מערכת ONE

חמישה ימים לאחר שלא קיבל נס זמיר את מעמד ספורטאי העילוי מצה"ל, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, על מנת שיוכל לחתום רשמית בקבוצת אתלטיקו מדריד מלהיגה הספרדית הראשונה והסוגיה המסובכת מעוררת הדים תקשורתיים גם בספרד.

בעיתון המארקה שהתפרסם היום (שישי) נכתב כי קבוצתו הנוכחית של זמיר מליגת המשנה, אלבסטה, הגישה תלונה להתאחדות הספרדית ולפיפ"א בה הם דורשים מהגופים לפעול נמרצות על מנת להשיג לשחקן את השחרור המיוחל מצה"ל ולפנות במיידית להתאחדות הישראלית ולמעורבים בסוגיה על מנת לפתור אותה בהקדם ולדאוג שהשחקן ישוב לספרד.

"נס זמיר לא יכול לעזוב את ישראל ומוחזק על ידי שלטונות הצבא בכדי למלא את דרישות השירות הצבאי שלו, זאת היות ולא זכה למעמד של ספורטאי עילוי בישראל כפי שזכה בן סהר לפניו", כך נכתב בכתבה שפורסמה כאשר העיתון אף מתאר את מאמציה הרבים של אלבסטה לשנות את הגזרה ולנסות להשיב את השחקן אל שורותיה בהקדם האפשרי.

עוד נכתב בידיעה כי: "המועדון הספרדי זועם על ההחלטה השגויה שקיבלו שלטונות הצבא בישראל ודורש את התערבותם של ההתאחדות הספרדית ושל פיפ"א על מנת לערער על ההחלטה הלא מתקבלת על הדעת ולדאוג שהשחקן יכבד את חוזהו עם הקבוצה וישוב לאימונים במיידית. זה חמור מאוד המקרה הזה והשחקן עצמו לא יכול לעשות דבר היות והוא כפוף לשלטונות וחייב להשמע להם".

זה ייגמר בנס?  (öéìåí: מערכת ONE)
נס זמיר במדי אלבסטה. המועדון יפנה לפיפ&"א | öéìåí: מערכת ONE

זמיר שסכים את את חוזהו באתלטיקו מדריד כבר לפני מספר חודשים לא חתם באופן רשמי בקבוצה היות ושלטונות הצבא לא העניקו לו את השחרור המיוחל שיאפשר לו להתחייב לחוזה ארוך במועדון הפאר הספרדי. גם בימים אלו ממשיך זמיר לנהל מגעים עם אתלטיקו שעדין מעוניינת בשירותיו וממתינה להתפתחות הסופית בנוגע למעמדו ולאפשרות שבסופו של דבר יקבל את אשרת העילוי.

זמיר זוכה לתמיכה גדולה מאוד בקרב מאמני הנבחרת הצעירה, מוטי איווניר שסיים את תפקידו וכן גיא לוזון שזה עתה מונה לתפקיד. שני המאמנים הבהירו לרשויות צה"ל כי זמיר הוא למעשה כוכב העתיד של הכדורגל הישראלי וכי בונים עליו להוביל את הנבחרת בקמפיינים הבאים. כמו כן ציינו השתיים כי התפתחותו של זמיר בזירה האירופית תתרום לנבחרת רבות בשנים הבאות אך מסכת השיכנועים הזו לא עזרה ובסופו של דבר לא זכה השחקן למעמד המדובר.

מוטי איווניר (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

משפחתו של נס, עורך דינו וסוכניו פועלים במרץ בכדי לנסות לשנות את רוע הגזרה אך בינתיים נמצא השחקן כבר שלושה שבועות בישראל ולא יכול לעזוב את המדינה בכדי לשוב לקבוצתו ולהמשיך בשגרת אימוניו.