מסי וברצלונה כבר לא מושלמים (GETTY) (צילום: ספורט 5)
מסי וברצלונה כבר לא מושלמים (GETTY) | צילום: ספורט 5

ריאל מדריד לא מרשימה, ברצלונה בינונית וקבוצות הדרג השני של ספרד חולמות להפריע לשתיים במירוץ לאליפות. אחד כזו היא סביליה שהשיגה 1:1 חשוב אצל הקטאלונים ואותתה שהיא כאן והיא מסתכלת לשתי הענקיות בלבן של העיניים.

בכל שמונת המשחקים האחרונים בין השתיים בקאמפ נואו ניצחה ברצלונה, אבל זוהי לא עונה שגרתית. הקהל לא כאן, הבלאוגראנה כבר מזמן לא מה שהייתה וגם ליאו מסי נראה די עייף, אז סביליה ניצלה זאת ובגדול. האנדלוסים סופרים משחק ליגה 18 ללא הפסד וכפו על מי ששלטה בעבר בספרד ביד רמה איבוד נקודות ראשון בעידן רונאלד קומאן.

זה לא היה משחק רע של ברצלונה. היא הניעה כדור יפה מאוד והגיעה להזדמנויות שלה, אבל הייתה חסרה חדות מול השער. מסי לא הרבה לאיים יותר מדי, אנסו פאטי סבל מיום מחלש והחסרון של חלוץ 9 טבעי די בלט. למרות זאת, היא יכולה להתנחם בכך שהיה לה מספיק אופי על מנת לענות לסביליה שתי דקות אחרי שער היתרון המהיר של לוק דה יונג בדקה השמינית.

ומי היה זה שחתום על השוויון? לא אחר מאשר פיליפה קוטיניו. השחקן היקר בתולדות ברצלונה הוגלה לעונה בבאיירן מינכן ממנה חזר בתור אלוף אירופה והפך לשחקן חשוב במערך של קומאן. פריצה טובה שלו והשתלטות על כדור ברחבה הובילה לשער שוויון מהיר (שתי דקות אחרי הגול של דה יונג) ולסדר חלוקת נקודות די מוצדקת. זהו היה שערו הראשון העונה וכנראה שרבים יגיעו יחד איתו.

על הדרך, ברצלונה גם עשתה "היסטוריה" קטנה כשמהספסל עלה לו האמריקני הראשון בתולדות המועדון. סרג'יניו דסט קיבל דקות בכורה בכחול ואדום, דווקא מעמדת המגן השמאלי והיה די פעיל כולל מסירה טובה להזדמנות של מסי. מעניין יהיה לראות כיצד ישתלב בעמדה הנוחה לו בימין ובתור שחקן הרכב.

אז בעוד שלושה שבועות, מחכה לברצלונה הקלאסיקו הראשון של העונה ונראה שהיא מגיעה עליו בכושר די סביר. האם פרויקט הצעירים של קומאן יוכיח את עצמו במהלך העונה ולהפריע לריאל מדריד? עוד מוקדם להגיד, אבל בינתיים נראה שישנם כמה וכמה ניצוצות חיוביים.