ניימאר ודפאיי. שניהם לא הגיעו (Getty) (צילום: ספורט 5)
ניימאר ודפאיי. שניהם לא הגיעו (Getty) | צילום: ספורט 5
ההרכב המלא (Marca) (צילום: ספורט 5)
ההרכב המלא (Marca) | צילום: ספורט 5

עם סיומו של חלון ההעברות בתחילת השבוע, לא מעט אוהדי ברצלונה התאכזבו לאחר שקבוצתם לא הצליחה לצרף את ממפיס דפאיי ואריק וגרסיה, וחתמה בכך קיץ לא מוצלח, שבתחילתו עוד דובר על על הגעה של לאוטרו מרטינס מאינטר. אך לא מדובר במקרה חריג בבארסה בעידן ז'וזפ מריה ברתומאו, והשלושה מצטרפים ללא מעט שמות שהנשיא לא הצליח להנחית בקאמפ נואו.

ב"מארקה" בנו את הרכב השחקנים שקושרו כמועמדים לברצלונה, היו להוטים להגיע וחלקם אף סיכמו את תנאיהם במועדון, אך בסופו של דבר ברתומאו לא הצליח להחתים אותם, בעיקר מסיבות תקציביות. כמו שנעשה במקרה של לאוטרו, ששיחות איתו חודשים על גבי חודשים ירדו לטמיון, למרות שהושג סיכום. הדבר נכון גם לגבי האלטרנטיבה לארגנטיני, דפאיי, שעליו ברצלונה מעולם לא הגישה הצעה רשמית לליון. גם גם גרסיה, שהיה להוט לעזוב את מנצ'סטר סיטי וסירב להאריך בה את חוזהו, יצטרך להמתים לפחות עד ינואר.

ההרכב שנבנה במארקה אומנם לא כולל שוער, בעקבות ההתבססות של הקבוצה על מארק-אנדרה טר-שטגן, עם יספר סילסן כגיבוי, אך הקו האחורי, בנוסף כמובן לגרסיה, מורכב מאינייגו מרטינס, שחוזר על ידי ארנסטו ואלוורדה, אך לא הגיעו כדי לא לאיים על מעמדו של חאבייר מסצ'ראנו. לצד שני הספרדים נמצא מתייס דה ליכט ההולנדי, שהיה מטרה ברורה של ברצלונה, אך בסופו של דבר בחר ביובנטוס על פניה.

בקישור, ניתן למצוא לא מעט שחקנים מפאריס סן ז'רמן. מרקו וראטי, שברצלונה הייתה נחושה להחתים, אך בסופו של דבר מצאה את עצמה מאבדת את ניימאר למועדון הצרפתי באותו הקיץ, לפני כן היא עשתה ניסיונות להחתים את אנחל די מריה, אך בעוד פ.ס.ז' דרשה 60 מיליון יורו, בבארסה סירבו לשלם יותר מ-45. לצד השניים נמצא גם אדריאן ראביו, שהיה קרוב להצטרף כשחקן חופשי, אך מענק החתימה שדרשה אמו היה גבוה מדי עבור המועדון הקטלאני, ובסופו של דבר הוא הצטרף ליובנטוס.

וראטי וניימאר. תמונה שברתומאו לא הצליח ליצור בברצלונה (Getty) (צילום: ספורט 5)
וראטי וניימאר. תמונה שברתומאו לא הצליח ליצור בברצלונה (Getty) | צילום: ספורט 5

קשר נוסף שראוי לציון הוא פול פוגבה, שהיה במוקד הבחירות לנשיאות המועדון ב-2015, וברתומאו שהביע בו עניין חשש שהצרפתי יסכם עם מועמד אחר לנשיאות, ולכן הוא מינה את אריידו בראידה שיעזור לו במשימה. זה הצליח לאחר שפוגבה אומנם לא סיכם עם אף מועמד אחר לנשיאות, אך בסופו של דבר הוא עבר למנצ'סטר יונייטד, לאחר שברצלונה לא יכולה הייתה לעמוד בעלויות הגבוהות של העסקה.

בהתקפה, לצד דפאיי ולאוטרו שכבר צוינו, נמצא ניימאר. הכוכב הברזילאי, שבקיץ 2017 עזב את הקאמפ נואו לפ.ס.ז' תמורת סכום שיא של 222 מיליון יורו, רצה לחזור לברצלונה בקיץ שעבר. חודשים רבים דובר בתקשורת הספרדית על העסקה הנרקמת, אך לברתומאו, שמוקדם יותר באותו קיץ כבר רכש את אנטואן גריזמן, נותר מעט מאוד מרחב תמרון כלכלי. התוצאה: הצעה מאוד לא משכנעת שנשלחה למועדון הצרפתי, שבו ניימאר נשאר עד היום.

מי שמשלים את ההתקפה הוא רודריגו מורנו, שחתם הקיץ בלידס יונייטד מהפרמייר-ליג. החלוץ הספרדי ממוצא ברזילאי היה מועמד כתחליף ללואיס סוארס, שנפצע בעונה החולפת, אך ברתומאו לא היה קרוב לענות על הדרישות של ולנסיה על השחקן, והוא נשאר אצלה עד הקיץ האחרון. בנוסף, במארקה הרכיבו גם ספסל של שחקנים שברצלונה הפסידה במאבק עליהם, עם לא מעט שמות מעניינים כמו וויליאן, לוקה יוביץ', דני סבאיוס, וויליאן ז'וזה, ומרקו אסנסיו.

וכמו בכל קבוצה, גם לקבוצת ה"כשלונות" יש מאמן - צ'אבי הרננדס. הקשר והקפטן האגדי של הבלאוגרנה שוחח עם הנהלת המועדון בינואר האחרון, לאחר פיטוריו של ואלוורדה, אך סירב להגיע בטענה שזה לא הזמן המתאים והוא העדיף להישאר בקבוצתו הקטארית, אל סאד. צ'אבי מזוהה בעיקר עם המועמד לנשיאות המועדון בבחירות הקרובות, ויקטור פונט, ולא מן הנמנע שיהיה גם חלק מהמצע שלו.

אין ספק שמדובר בקבוצה מפוארת, עם מאמן אגדי על הספסל, אך עם מכנה משותף אחד, שכנראה בקטלוניה היה מעדיפים לשכוח.