גריזמן, אמבפה ופוגבה. תופסים שלושה מקומות בטופ 10 (Getty)
גריזמן, אמבפה ופוגבה. תופסים שלושה מקומות בטופ 10 (Getty) | צילום: ספורט 5

העברתו של אנטואן גריזמן לברצלונה תמורת 120 מיליון יורו, המשיכה את השיגעון בשוק השחקנים באירופה בשנים האחרונות ולמעשה, הייתה ההעברה היקרה אי פעם שנעשתה בין שתי קבוצות בתוך הליגה הספרדית. עם זאת, בשוק העולמי העסקה מדורגת רק במקום החמישי.

את הרשימה מוליך כמובן ללא עוררין ניימאר, עליו פאריס סן ז'רמן שילמה לברצלונה את סעיף השחרור בגובה 222 מיליון יורו. אחריו מדורג חברו בהתקפת אלופת צרפת, קיליאן אמבפה, עבורו מונאקו קיבלה לא פחות מ-180 מיליון יורו.

שלישי ברשימה הוא מי שירש את חולצה מספר 7 באתלטיקו מדריד, ז'ואאו פליקס, עבורו אתלטיקו מדריד שילמה שיא מועדון בגובה 127.1 מיליון יורו לבנפיקה ליסבון. רביעי ולפני גריזמן נמצא מי שבהחלט עשוי להוריש את אותו מספר חולצה לצרפתי, פיליפה קוטיניו, שעלה גם הוא 120 מיליון יורו, אך עם סעיפים משתנים בגובה 40 מיליון יורו נוספים, שעדיין לא ברור אם ישולמו.

מי שתופס את המקום השמיני הוא מי שהיה בעבר הלא רחוק השחקן היקר בעולם, כריסטיאנו רונאלדו, שנמכר אשתקד מריאל מדריד ליובנטוס תמורת 112 מיליון יורו. אחריו מדורג עוסמאן דמבלה, שאומנם עלה 105 מיליון יורו, אך עם עוד סעיפים משתנים בגובה 40 מיליון, כמו במקרה של קוטיניו. במקום השמיני מדורג הנציג היחיד מהפרמיירליג, פול פוגבה, עליו מנצ'סטר יונייטד שילמה 105 מיליון יורו בנוסף לעוד חמישה בסעיפים משתנים.

תשיעי מדורג שוב ניימאר, הפעם על מעברו מסנטוס לברצלונה, שעלה 103.5 מיליון יורו, ונותר רק לתהות: האם הבלאוגרנה תכניס אותו הקיץ לעשירייה בפעם השלישית?

נועל את העשירייה  גארת' בייל, שעלה לריאל מדריד 101 מיליון יורו. אדן הזאר, שנרכש על ידי הבלאנקוס תמורת 100 מיליון יורו ששולמו לצ'לסי, נדחק מהעשירייה הפותחת לאחר שבילה בה זמן קצר.