דפור עשתה את שלה (Getty) (צילום: ספורט 5)
דפור עשתה את שלה (Getty) | צילום: ספורט 5

האם דפורטיבו לה קורוניה תחזור לליגה הספרדית הבכירה שנה אחרי שירדה? הגליסיאנים עשו הערב (שבת) צעד ראשון בדרך לשם כשהבטיחה את מקומה בפלייאוף העלייה אחרי ניצחון 0:2 על קורדובה במחזור הסיום של ליגת המשנה. דפור תפגוש בחצי הגמר את מלאגה שסיימה במקום השלישי ואלבסטה תתמודד עם מאיורקה.

לה קורוניה הגיעה למחזור הסיום כשהיא במקום השישי ונאבקת עם קאדיס וריאל אוביידו על הכרטיס האחרון לפלייאוף. הגליסיאנים היו תלויים בעצמם וידעו שניצחון יספיק להם בכל מקרה, קאדיס הייתה זקוקה לניצחון ומעידה של יריבתה, בעוד שאוביידו הייתה זקוקה לניצחון, הפסד של דפור ומעידה של קאדיס.

בסופו של דבר רק לה קורוניה עשתה את המוטל עליה וניצחה. האוהדים בריאסור ראו את בורחה ואלה מעל את קבוצתם ליתרון על סף סיום המחצית הראשונה אחרי כדור רוחב של סאול כשפדרו סאנצ'ס קבע את תוצאת הסיום חמש דקות בתוך המחצית השנייה עם טיל לרשת.

במשחקים המקבילים קאדיס הפסידה 1:0 לספורטינג חיחון ואוביידו נוצחה 1:0 על ידי אוסאסונה. מלאגה שהביסה 0:3 את אלצ'ה, סיימה במקום השלישי, אלבסטה (תבוסה 3:0 לאלמריה) סיימה רביעית ומאיורקה (0:0 עם אקסטרמדורה) חמישית. כידוע, אוסאסונה וגרנאדה כבר הבטיחו את ההעפלה לליגה הראשונה. העולות לגמר הפלייאוף ייפגשו לשני משחקים מכריעים כשזו שסיימה במקום גבוה יותר את הליגה הסדירה תארח את הגומלין.