(David Ramos/Getty Images) (צילום: ספורט 5)
(David Ramos/Getty Images) | צילום: ספורט 5
כך זה נראה בפעם הקודמת (Alex Caparros/Getty Images) (צילום: ספורט 5)
כך זה נראה בפעם הקודמת (Alex Caparros/Getty Images) | צילום: ספורט 5

משחק עונה, לא פחות, מחכה לנו בספרד. ריאל מדריד וג'ירונה ייפגשו מחר (שבת) לקרב ישיר על האליפות, כשריאל עם 58 נקודות במקום הראשון בעוד ג'ירונה עם 56 נקודות במקום השני.

המשחק הזה, נזכיר, עשוי להיות משמעותי יותר מהפער בטבלה. שובר השוויון בליגה הספרדית הוא נקודות במשחקי הראש בראש והפרש השערים, כך שג'ירונה צריכה לנצח בהפרש גדול יותר מהמשחק הקודם בשביל להגיע למצב בו היא תהיה ראשונה בכמות נקודות שווה.

המשחק הראשון, שנערך באצטדיונה של ג'ירונה המונטליבי, נגמר ב-0:3 מדרידאי. חוסלו, אורליאן טשומאני וג'וד בלינגהאם מצאו את הרשת במה שהיה ההפסד היחיד של הקטאלנים העונה. הקבוצה איבדה נקודות מול ריאל סוסיאדד בבית במשחק האחרון, בזמן שריאל סיימה ב-1:1 בדרבי מול אתלטיקו ונחשבת לפייבוריטית.

טשואמני. מבחן (Getty) (צילום: ספורט 5)
טשואמני. מבחן (Getty) | צילום: ספורט 5

הצד של ריאל מדריד: מכת פציעות
הבלאנקוס מגיעים למשחק הזה בלי בלמים. הקפטן נאצ'ו לא נכלל בסגל למשחק, ושעות אחדות לפני שריקת הפתיחה המועדון הודיע שגם אנטוניו רודיגר ייעדר בעקבות פציעת שריר. הגרמני ייעדר כשבועיים, כך שהוא צפוי להחמיץ גם את ר.ב. לייפציג בליגת האלופות, והוא מצטרף לרשימת הפצועים שכוללת את דויד אלאבה, אדר מיליטאו והשוער טיבו קורטואה.

הקבוצה עדיין "לא מתחרטת" על כך שהיא לא החתימה בלם בחורף, לפי המארקה, ואורליאן טשואמני צפוי לפתוח במרכז ההגנה שלה לצד דני קרבחאל, למרות שיש מספר דיווחים סותרים בנושא. המארקה למשל מאמין כי רודיגר ישחק, למרות הפציעות. ויניסיוס שב לאימונים וצפוי לשחק.

ריאל תקווה למשחק יותר טוב מצידו של ג'וד בלינגהאם שלא הבקיע שער שדה מאז סוף דצמבר. ריאל מגיעה כפייבוריטית, כמובן, אך תצטרך לאלתר. הקבוצה הקפיצה את ג'קובו ראמון מנערים א' לאימוני הקבוצה הבוגרת, ולא מן הנמנע שהוא יקבל כאן דקות. חוסלו וברחים דיאס, שהבקיעו במשחקים האחרונים, צפויים לעלות מהספסל.

הרכב משוער: אנדריי לונין; לוקאס ואסקס, דני קרבחאל, אורליאן טשואמני, פרלאן מנדי; פדה ואלוורדה, אדוארדו קמבינגה, טוני קרוס; רודריגו, ג'וד בלינגהאם, ויניסיוס (ברהים דיאס).

הצד של ג'ירונה: צניעות ולחצים
בצד של ג'ירונה, בינתיים, הקבוצה מנמיכה ציפיות. המאמן המצוין מיצ'ל התייחס במסיבת העיתונאים: "גם אם ננצח את ריאל בברנבאו אסור לדבר על אליפות. צריך 90 נקודות בשביל זה".

מי שמושכים את רוב היחס מהתקשורת הם סאביו ומיגל גוטיירז, שני השחקנים המצוינים של הקטאלנים. סאביו סיכם לאחרונה את תנאיו במנצ'סטר סיטי, שחולקת בעלים עם ג'ירונה, ונחשב למנוע היצירתי של הקבוצה ולאתגר הגדול של הבלאנקוס. השמירה עליו ועל ארטם דובביק, שהבקיע שלושער ב-1:5 המשכנע מול סביליה לפני כשבועיים, תהיה נקודת המפתח מצד ריאל.

אוהדי מדריד, מצידם, מתעסקים בעיקר במיגל גוטיירז. המגן השמאלי שגדל בריאל עבר ממנה לג'ירונה, כשריאל מחזיקה ב-50% מזכויותיו ובאפשרות לרכוש אותו חזרה תמורת 8 מיליון יורו בלבד בקיץ הקרוב.

מדובר בעסקה משתלמת מבחינת המדרידאים, בהתחשב בכך שגוטיירז שווה 20 מיליון יורו לפי "טרנספרמרקט". קרלו אנצ'לוטי מעוניין להחתים אותו בריאל, לפי האתלטיק, אך כרגע מתרכז במשחק ובחזרתו של ארטם דובביק המצוין להרכב ג'ירונה, לאחר שהחשש הוסר והוא לא נפצע בצורה רצינית. דובביק נפגע בברכו ופספס את המשחק מול סוסיאדד.

ג'ירונה הקטנה אולי לא ציפתה להגיע כזה רחוק, בטח בהתחשב בציפיות שהיו ממנה בתחילת העונה, אבל כשהיא מחזיקה ביתרון של 11 נקודות על המקום הרביעי מצב בו היא לא מעפילה לליגת האלופות ייחשב ככישלון. ניצחון כאן ייחשב כהפתעה עצומה, כשהתחזית של אופטה מעניקה להם 17% בלבד לנצח לעומת 57% לריאל מדריד.

ב"מונדו דפורטיבו" נתנו 8 סיבות לניצחון אפשרי של ג'ירונה: : העונה ההיסטורית של ג'ירונה, העובדה שההפסד היחיד שלה היה לריאל מדריד, האיכות של הספסל, התפוקה בהתקפה, העובדה שארטם דובביק הוא מלך השערים (יחד עם בלינגהאם ובורחה מיוראל), האיכות של סאביניו ויאן קואוטו באגפים, האמונה של הקבוצה והתמיכה של האוהדים.

הרכב משוער:
פאבלו גסאניגה, ארנאו, אריק גרסיה, דיילי בלינד, מיגל גוטיירס; אלייש גרסיה, ויקטור ציגנקוב, איבן מרטין; יאן קואוטו, סאביו, ארטם דובביק.