(כותרת ה"אל מונדו" הבוקר) (צילום: ספורט 5)
(כותרת ה"אל מונדו" הבוקר) | צילום: ספורט 5

האם מישהו מכשיר את הקרקע לפרידה בין ליאו מסי וברצלונה? הבוקר (ראשון) מסתמן שכן: ה"אל מונדו" הספרדי הטיל פצצה עיתונאית כשפרסם את פרטיו המדהימים של החוזה עליו חתום מסי עם ברצלונה, חוזה שנחתם עם הנשיא הקודם, ג'וזפ מריה ברתומאו. בכותרת הראשית, מעל הכל, הוצב המספר: 555,237,619 יורו. זהו הסכום אותו אמור להרוויח (ושאת חלקו כבר הרוויח) מסי, לאורך ארבע שנות החוזה, שיסתיים ביוני 2021. העיתון אף הגדיר זאת - "החוזה הפרעוני שהורס את ברצלונה". לא פחות.

עד כמה החוזה מרחיק לכת? במסגרת הכתבה הארוכה שהתפרסמה ביומון הספרדי, צוינו שני בונוסים שמעידים על התרבות הארגונית שהובילה לחתימת ההסכם: הראשון, מענק חתימה על סך מעל 115 מיליון יורו (על עצם ההסכמה!), ועוד בונוס של קרוב ל-78 מיליון יורו על "נאמנות". 92% מהסכום עליו חתום מסי (כלומר - 511 מיליון יורו) כבר מובטח לכוכב הארגנטינאי, ללא קשר להישגים אותם תשיג ברצלונה עד תום החוזה. למעשה, הדברים בולטים במיוחד לאור העונה החולפת, אותה ברצלונה סיימה ללא אף תואר, אבל הקופה עודנה רושמת - ורושמת חזק.

פרסום פרטי החוזה, כמובן, אינם מגיעים בחלל ריק - ברתומאו שחתם על החוזה כבר אינו חלק מההנהלה, אבל הבחירות לנשיאות החדשה כבר באופק (הן תיערכנה ב-7 במרץ), ומי שלא ייבחר יצטרך להתמודד עם מצב כלכלי קשה במיוחד וחובות עתק שעליהן ברצלונה חתומה. כשמעמידים את חוזהו המשוגע של מסי, אל מול המצב הקטטוני בו נמצאת הקבוצה, המסר ברור - כמעט בלתי אפשרי יהיה להשאיר את מסי מעבר לתום חוזהו, מה שמסמל - ככל הנראה - את הליכתו לאתגר חדש, 21 שנה מאז הגיע לברצלונה, ו-17 שנה מאז הופיע לראשונה במדי הקבוצה הבוגרת שלה.