איזו דרמה ברבע גמר הגביע (Getty) (צילום: ספורט 5)
איזו דרמה ברבע גמר הגביע (Getty) | צילום: ספורט 5
גריזמן ואלבה. המצטיינים של בארסה (Getty) (צילום: ספורט 5)
גריזמן ואלבה. המצטיינים של בארסה (Getty) | צילום: ספורט 5

לגביע באמת יש חוקים משלו. ברצלונה עשתה הערב (רביעי) מהפך יוצא מן הכלל על גראנדה במסגרת רבע גמר גביע המלך עם 3:5 סופר דרמטי. עד תחילת הדקה ה-88 התוצאה עוד היתה 0:2 למארחת, אך החניכים של רונלד קומאן הוכיחו כי יש להם אופי מיוחד. צמד שערים מהירים עד הדקה ה-92 שלחו את המשחק להארכה, ומשם הקטאלונים השתלטו על המשחק וחתמו ערב שיירשם כעוד סיפור גדול בהיסטוריה של המועדון.

מי שהובילו למהפך היו אנטואן גריזמן וג'ורדי אלבה. הצרפתי (צמד ושני בישולים) והספרדי (צמד ובישול) כבשו את שני השערים שהובילו לשוויון הדרמטי וחתמו ערב פנטסטי עם שערים נוספים גם בהארכה. על אף היתרון של גראנדה, ברצלונה שלטה במשחק לכל אורכו ואיימה על שערה של המארחת לא פחות מ-36 פעמים.

מי שפתחה את המשחק באופטימיות היא גראנדה. קנדי העלה את המארחת ליתרון מפתיע בדקה ה-33, ובדקה ה-47 זה כבר היה 0:2 מדהים של רוברטו סולדאדו הבלתי נגמר. הקטאלונים השתלטו לחלוטין על המשחק, צמד משקופים של מסי וטרינקאו ומספרת אדירה של אנטואן גריזמן לא הצליחו להכניע את ארון אסקנדל. אך החל מהדקה ה-88 המשחק קיבל תפנית.

גריזמן צימק את התוצאה עם בעיטה בקצות האצבעות שפגעה בקורה ואז באסקנדל, ובדקה ה-92 בישל לג'ורדי אלבה שוויון סופר דרמטי. בדקה ה-100 הקטאלונים השלימו את המהפך כאשר הפעם אלבה היה זה שבישל לגריזמן. שלוש דקות לאחר (103) מכן פדה כבש בפנדל מפוקפק לזכותה של גראנדה, אך בארסה לא ויתרה ודה-יונג עשה את הרביעי בדקה ה-108. הצמד אלבה-גריזמן פעל שוב כשהאחרון בישל למגן שער יפייפה שהשלים 3:5 אדיר.

מהלך המשחק
ברצלונה פתחה את המשחק בצורה טובה ובדקה השביעית הייתה קרובה לעלות ליתרון כשטרינקאו הגיע לריבאונד מבעיטה של מסי, בעט מהאוויר ואסקנדל הדף לקרן. בדקה ה-22, מסי ניסה את מזלו בכדור נייח  - אך שוער היריבה זינק והוציא את הבעיטה מהחיבור.

בדקה ה-33, הפור סוף סוף נפל - אבל לא לכיוון שהייתם מצפים. אומטיטי איבד כדור ברשלנות סמוך לרחבה, אלברטו סורו ניצל זאת ופרץ ל-16 וקנדי דחק מקרוב את היתרון המפתיע של גרנאדה. 0:1

לזה לא ציפינו. כבר עם פתיחת המחצית השניה, אנחל מונטרו שלח כדור אדיר על 40 מטרים לרוברטו סולדאדו. החלוץ הוותיק לא התבלבל מול טר שטגן וקבע 0:2 מדהים לגראנדה בדקה ה-47.

 

 

בעיטה טובה של מסי בדקה ה-61 נעצרה אצל ארון אסקנדל. דקה לאחר מכן טרינקאו הדביק את הכדור למשקוף אחרי מסירה של ליאו מסי. הלחץ הקטאלוני עולה מדרגה. מספרת אדירה של אנטואן גריזמן בדקה ה-82 סחטה הצלת ענק מאסקנל. ברצלונה המשיכה לאיים ובדקה ה-87 פצצה של דמבלה מצאה גם כן את המשקוף.

ברצלונה הצליחה סוף סוף למצוא את הרשת בדקה ה-88. גריזמן הגיע לכדור רוחב בקצות האצבעות, הכדור פגע בעמוד ופגע באקסנדל. 1:2. ארבע דקות לאחר מכן ברצלונה מצאה את השיוויון! גריזמן מסר עם הראש לג'ורדי אלבה, המגן השמאלי דחק עם הראש את ה-2:2. מדהים.

בדקה ה-95 דומינגוס דוארטה יכול היה לקנות את עולמו כשהגיע מול טר שטגן, אך בעט החוצה. הולכים להארכה.

הדרמה לא מפסיקה. בדקה ה-100 הגבהה של אלבה מצאה את הראש של גריזמן, הצרפתי נגח חזק פנימה. 2:3, המהפך הושלם! אך מהרגע הראשון גראנדה לא באה לשמש תפאורה, בדקה ה-103 השופט חוסה סאנצ'ז שורק לפנדל לזכותה של המארחת אחרי ספק הכשלה של סרג'ינו דסט שנכנס כמחליף. פדה לא התבלבל מול טר שטגן וקבע 3:3. איזה משחק.

 

הקצב המטורף נמשך בדקה ה-108 ברצלונה כבש את הרביעי. מסי בעט מחוץ לרחבה, דה יונג השתלט על הריבאונד וקבע 3:4. בדקה ה-113 הקטאלונים סגרו את הסיפור עם וולה אדיר של ג'ורדי אלבה. 3:5.