זידאן. מעולם לא עבר את רבע הגמר כמאמן (GETTY) (צילום: ספורט 5)
זידאן. מעולם לא עבר את רבע הגמר כמאמן (GETTY) | צילום: ספורט 5
גז'ארדו, יחליף את זידאן? (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
גז'ארדו, יחליף את זידאן? (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

מה עובר על ריאל מדריד? שישה ימים בלבד אחרי שהודחה בחצי גמר הסופרקופה הספרדי (על ידי אתלטיק בילבאו), האלופה איבדה את האפשרות לזכייה בתואר נוסף. הלילה (בין רביעי לחמישי), הבלאנקוס הופתעו על ידי אלקויאנו הצנועה בשלב 32 האחרונות בגביע המלך עם הפסד 2:1 בהארכה. אדר מיליטאו כבש עבור הלבנים, אבל חוסה סולבס כפה 30 דקות נוספות וקזנובה הדהים בדקה ה-115 בעשרה שחקנים עבור הקבוצה מהליגה השלישית.

בעוד זידאן מתעקש כי לא מדובר ב"בושה", בריאל מדריד סביר שרואים זאת אחרת - ונראה כי לא מן הנמנע שאף יעשה זעזוע על הקווים בקרוב. על פי דיווח בתקשורת המדרידאית, מעמדו של המאמן הצרפתי שוב מעורער, זאת בעקבות אובדן שני תארים בתוך פחות משבוע, וכן שתי תוצאות תיקו מול אלצ'ה ואוסאסונה בליגה שמנעו מהאלופה להיצמד לפסגה.

לצד זאת, ב"מארקה", כלי התקשורת הבכיר בספרד, אמנם נכתב בכותרת כי "זה הסוף של זידאן במדריד", אבל בהמשך דווח כי ריאל לא מתכוונת להיפרד ממנו בשלב זה, אלא רק בסיום העונה. במקביל, בתקשורת בארגנטינה כבר סימנו את מרסלו גז'ארדו, מאמנה של ריבר פלייט, כמועמד אפשרי לרשת את מקומו של הצרפתי האגדי.

"ניסינו, השחקנים נתנו את הכל על המגרש", ניסה להסביר זינדין זידאן בסיום. "זה זמן קשה וכואב. אני האחראי כי אני המאמן. אני חושב שהצלחנו העונה במידה מסוימת, השחקנים יודעים מה אני מבקש מהם ועכשיו אנחנו צריכים להתמקד בליגה ובצ'מפיונס".

"אני רגוע לגבי עתידי במועדון", המשיך המאמן. "אני לוקח אחריות מלאה על ההפסד - בואו נראה מה יקרה. אני מוכן להכל. ההפסד הגרוע ביותר? כולם רעים אבל זו לא בושה. עשינו את הטוב ביותר שלנו ודברים כאלה יכולים לקרות בכדורגל. אנחנו לא מתכוונים להשתגע אלא להמשיך לעבוד קשה. אני חושב שכל השחקנים מאמינים בי, אבל צריך לשאול אותם".

בתקשורת בבירת ספרד כמובן ביכו על ולא השאירו אף אחד נקי מאשמה: "איזו מבוכה מצד מדריד", נכתב בכותרת הראשית. בהמשך נרשם: "לילה שחור של ריאל מדריד. אלקויאנו נכנס להיסטוריה והציבה את הקבוצה הלבנה במשבר שאין עליו עוררין. חוסר האונים וחוסר התגובה של מצד הקבוצה של זידאן מציבים את כל הפרויקט הזה בסימן שאלה. אף אחד לא יוכל להיפטר מההיסטוריה המגוחכת הזאת".

מנגד, בכלי התקשורת של ברצלונה, באופן טבעי, חגגו את ה"הישג". "העידן של זינדין זידאן הגיע לתחתית", נכתב באחת הכותרות ב"מונדו דפורטיבו". בכותרת אחרת, של טור דעה, נטען כך: "ריאל מדריד עשתה מעצמה צחוק מול עשרה שחקנים של אלקויאנו".

המספרים

* זידאן מעולם לא זכה בגביע הספרדי כשחקן או כמאמן. הוא הפסיד בשני גמרים, לדפורטיבו לה קורוניה ולריאל סראגוסה כשחקן. כמאמן, הוא לא עבר את רבע גמר המפעל והודח 4 פעמים בסך הכל.

* בשער היריבה עמד חוסה חואן פיגוארס (41) שרשם עשר עצירות - יותר מכל שוער אחר העונה בכל המפעלים מול ריאל. 

* אלקויאנו היא הקבוצה הראשונה מליגה נמוכה שמדיחה את ריאל מאז אלקורקון ב-2009.