ברצלונה נשמה לרווחה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ברצלונה נשמה לרווחה (GETTY) | צילום: ספורט 5

זה היה קשה בצורה בלתי רגילה, ברצלונה לא הפסיקה להחמיץ ואפילו פספסה שני פנדלים, אבל בסופו של דבר היא יכולה לנשום לרווחה. הקטאלונים העפילו לשמינית גמר הגביע עם 0:2 על קורנייה הקטנה אחרי הארכה. ההגרלה תתקיים מחר.

הבלאוגרנה קיבלו הזדמנות יוצאת דופן ללכת עד הסוף במפעל, כשאתלטיקו מדריד הודחה בשלב הקודם מול המארחת מהליגה השלישית, בעוד שריאל מדריד התבזתה מול אלקויאנו אמש וגם היא סיימה את דרכה.

בעקבות זאת רונאלד קומאן העלה הרכב חזק יחסית נגד השכנה הצנועה - גריזמן, לנגלה, פיאניץ', אך במשך רוב חלקי המשחק האורחת נגררה לרמה של קורנייה. ברצלונה הגיעה לאינספור מצבים אך גריזמן וחבריו נעצרו ע"י השחקן הטוב במגרש הסינטטי - חואן ראמירז. השוער האלמוני נתן את משחק חייו מול קבוצת הכוכבים והוא אפילו עצר פנדלים של מיראלם פיאניץ' (38) ועוסמן דמבלה (79).

אולם לצערו זה לא הספיק ובדקה הראשונה של ההארכה דמבלה סגר את הסיפור עם בעיטה עוצמתית מחוץ לרחבה, שדווקא אותה השוער אולי היה יכול לעצור. למעשה אותו שער שבר את רוחה של קורנייה, ובהתקפה האחרונה של המשחק מרטין בריית'וויט הבקיע את השני אחרי בישול של פדרי.

למרות שלל הבעיות ברצלונה תקווה שניצחון זה יכניס לה ביטחון להמשך הדרך. נקודה חיובית נוספת הגיעה מאליאש מוריבה בן ה-18 שערך הופעת בכורה. אז מה הלאה? כבר ביום ראשון החבורה של קומאן תנסה לחבר ניצחון ליגה שלישי ברצף כשהיא תתארח אצל אלצ'ה.

מהלך המשחק:
ברצלונה מנסה לשלוט בקצב משחק, אולם היא מתקשה להניע כדור בחלק הקדמי, ולייצר מצבים במגרש הסינטטי הצר של קורנייה הקטנה. בדקה ה-33 האורחת הגיעה למצב נהדר; פיאניץ' הרים קרן לטרינקאו, ששלח בעיטה אדירה מחוץ לרחבה אך ראמירז הצליח להדוף ברגע האחרון. בדקה ה-38 הבלאוגרנה זכתה לפנדל בשל עבירה על אראוחו בתוך הרחבה אך פיאניץ' שלח בעיטה רעה, שנעצרה ע"י ראמירז.

הקבוצה של קומאן החלה את החצי השני בסערה - גריזמן מצא את בריית'וויט, שפספס מצב אדיר מתוך הרחבה בדקה ה-47. הלחץ של ברצלונה נמשך; פיאניץ' מצא את גריזמן (57) בכדור חופשי גאוני אך הצרפתי החמיץ ברשלנות מקרוב. שתי דקות לאחר מכן אלוי יכל לקנות את עולמו אבל החלוץ פספס מצב נפלא מול נטו.

הקטאלונים זכו לפנדל נוסף בדקה ה-79 אך הפעם הגיע תורו של דמבלה להחמיץ מהנקודה. לא ייאמן. בדקה ה-88 פיאניץ' שלח בעיטה מצוינת מ-20 מטרים אבל ראמירז הנפלא הדף למשקוף. עמוק בתוספת הזמן לנגלה קיבל את הזדמנות חייו אבל הבלם פספס מצב נגיחה נוח למדי. המשחק הולך להארכה.

בדקה ה-91 זה קרה - דמבלה שלח בעיטה חזקה מחוץ לרחבה, שהצליחה להפתיע את ראמירז, 0:1 לברצלונה. אפשר לראות כי הרבה לחץ השתחרר אצל האורחת ובדקה ה-102 דה לה פואנטה היה קרוב לכבוש את השלישי אבל ראמירז סיפק עוד הצלה גדולה. בדקה ה-120 הקטאלונים חתמו את התוצאה כשפדרי, שנותר לבדו מול ראמירז העדיף למסור לבריית'וויט, שגלגל פנימה בקלילות, 0:2 לברצלונה.

ההרכב של ברצלונה: נטו; מינגסה, אראוחו, לנגלה, פירפו; פיאניץ', פוץ' (דמבלה/46), מוריבה (בוסקטס/74); טרינקאו (פדרי/74), גריזמן (דה לה פואנטה/100), בריית'וויט.