זינאדין זידאן. רוצה לצאת לתקופה חדשה עם סגל חסר (Getty) (צילום: ספורט 5)
זינאדין זידאן. רוצה לצאת לתקופה חדשה עם סגל חסר (Getty) | צילום: ספורט 5
איסקו. ערך אימון מלא ויחבור לקבוצה (Getty) (צילום: ספורט 5)
איסקו. ערך אימון מלא ויחבור לקבוצה (Getty) | צילום: ספורט 5

מעודד מהניצחון הדרמטי על ווסקה, התייצב היום (שני) מאמנה של ריאל מדריד, זינאדין זידאן, למסיבת העיתונאים שלפני הדרבי הקטן של העיר מול חטאפה. הבלאנקוס יארחו את המשחק בשלישי כשהם בתקופה מאוד הפכפכה ובסגל מצומצם. איסקו ערך אימון מלא ועשוי לקחת חלק בהתמודדות.

"הלו"ז משוגע", פתח המאמן הצרפתי, "אבל כבר דיברנו על זה רבות ועלינו להיות מוכנים. צריך להיות חכמים יותר בעונה מוזרה שכזו ולהתאים את עצמנו". זידאן התייחס למצבת הנעדרים הבלתי נגמרת שלו שכוללת את דני קרבחאל, אדן הזאר, לוקאס ואסקס, סרחיו ראמוס, רודריגו, פדריקו ואלוורדה ואלברו אודריוסולה: "זה מצב מורכב ואנחנו זקוקים לכולם. נצטרך להחזיר את הפצועים לכשירות מלאה בהקדם האפשרי".

המאמן שזכה שלוש פעמים עם קבוצתו שלוש פעמים בליגת האלופות ופעמיים באליפות ספרד מוצא את עצמו לראשונה בקריירה בסיטואציה בה מתעוררות שאלות בנוגע לעתידו. "האם אסיים את החוזה שלי? נחכה ונראה. מה שחשוב זה היום-יום. רק מזה אני דואג", אמר הצרפתי שחוזהו מסתיים ביוני 2022.

סרחיו ראמוס. יצפה בחבריו מהיציע בחודשיים הקרובים (Getty) (צילום: ספורט 5)
סרחיו ראמוס. יצפה בחבריו מהיציע בחודשיים הקרובים (Getty) | צילום: ספורט 5

זידאן שפך אור לגבי מצבו של סרחיו ראמוס שנאלץ לעבור ניתוח ולהיעדר לתקופה של שבעה שבועות. "אין ספקות לגביי המחוייבות שלו, הוא תמיד רוצה לשחק. ההחלטה לעבור ניתוח היתה לא פשוטה. אך מה שחשוב הוא שהניתוח עבר בהצלחה ושהוא במצב רוח טוב".

עד כמה מצב הסגל של ריאל בעייתי? בכדי להשלים 19 שחקני סגל, יצטרפו לסגל הקבוצה חמישה שחקנים מקסטייה:  ויקטור צ'וסט, מיגל גוטיירס, אנטוניו בלאנקו, סרחיו אריבאס ומרווין פארק. אך יש גם חדשות טובות במדריד, איסקו עשוי לקחת חלק במשחק. הקשר שנעדר בשבועיים האחרונים עקב פציעה, ערך אימון מלא ויצטרף לחבריו.

החבורה של הצרפתי תנסה לעלות למקום השני על חשבונה של ברצלונה, לה מספר נקודות זהה (43). חטאפה מצידה תשאף לברוח ממאבקי התחתית, כשהיא בסך הכל ארבע נקודות מהקו האדום אחרי שלא ניצחה אף אחד משלושת משחקיה האחרונים.