בילבאו ואונאי סימון חוגגים העפלה דרמטית לחצי גמר הגביע (Getty) (צילום: ספורט 5)
בילבאו ואונאי סימון חוגגים העפלה דרמטית לחצי גמר הגביע (Getty) | צילום: ספורט 5
ראול גארסיה. שוויון דרמטי שלו שלח את המשחק להארכה (Getty) (צילום: ספורט 5)
ראול גארסיה. שוויון דרמטי שלו שלח את המשחק להארכה (Getty) | צילום: ספורט 5

עוד סיום דרמטי ברבע גמר גביע המלך. אחרי המהפך הגדול של ברצלונה ברביעי, הצטרפה אליה הערב (חמישי) גם אתלטיק בילבאו שגברה על בטיס 1:4 בפנדלים (אחרי 1:1 ב-120 דקות). הפיינליסטית של 2020 השוותה ל-1:1 עם של ראול גרסיה בשניות האחרונות של הזמן החוקי. בכך הושלמה תמונת העולות לחצי גמר גביע המלך, בילבאו הצטרפה לברצלונה, סביליה ולבאנטה שייאבקו על התואר השני בחשיבותו בספרד.

עד הדקה ה-84, היה נראה כאילו המשחק הולך להארכה אחרי 0:0 מאכזב. אך שער יפה של חואנמי בוולה ברגל שמאל העלה את הירוקים-לבנים ל-0:1 מאוחר. אבל בשביל לזכות בגביע, צריך אופי מיוחד, וכזה יש לאתלטיק בילבאו של גרסיה מרסלינו. מי אם לא ראול גרסיה השווה את התוצאה עבור הבאסקים עם נגיחה יפה מבישול של איניגו מרטינס אחרי שגבר על שני מגינים ושלח את המשחק להארכה. אגב, זהו רבע הגמר השלישי מתוך ארבעה שלא הוכרע ב-90 דקות.

הקבוצות לא השכילו לייצר הרבה מצבים ב-30 הדקות הנוספות והמשחק נשלח לבעיטות הכרעה מ-11 מטרים. אונאי סימון היה הגיבור של בילבאו בדו קרב לאחר שעצר שני פנדלים של סרחיו קנאלס וחואנמי. ויורי ברשיש שלח את הבעיטה האחרונה לרשת של שוער בטיס וסידר לאריות את הכרטיס לחצי הגמר.