הלוק החדש. ואלוורדה
הלוק החדש. ואלוורדה | צילום: ספורט 5
לא כועס על אף אחד. ואלוורדה (getty)
לא כועס על אף אחד. ואלוורדה (getty) | צילום: ספורט 5

ארנסטו ואלוורדה ספג הרבה אש לפני ואחרי שעזב את ברצלונה. אמרו עליו שהוא משעמם, שהוא עוצר את הכוכבים וגם שהיה צריך לסיים את תפקידו הרבה קודם. כעת, כחודש אחרי שעזב, המאמן היוצא של אלופת ספרד התייצב לראשונה מול המצלמות וסיפר קצת על מה שעבר עליו. ואלוורדה הציג מראה חדש, כשזקן עבה על פניו, מה שמשך תשומת לב של לא מעט אנשי תקשורת.

בהמשך, ואלוורדה הסביר שלדעתו אין קשר בין ההפסד שהוביל לפיטוריו לבין ההדחות באלופות מול ליברפול ורומא: "מבחינתי זה שונה לגמרי. במשחק ברומא הכל היה עדיין פתוח כשהגענו לאולימפיקו וקרה שהמשחק התפתח בצורה לא טובה מבחינתו. למפגש מל ליברפול הגענו עם הרגשה שאנחנו כבר בדרך לשלב הבא, אבל ספגנו גול מוקדם ששיבש את כל התכנית שלנו ונוצר כדור שלג. סיטואציות כאלה קורות לפעמים. סבלנו באנפילד, והפסדנו בצדק. כשאתה משחק מול קבוצות חזקות מאוד, דברים כאלה יכולים להתרחש".

ואלוורדה אף התייחס לסאגה סביב פיטוריו, ונמנע מלמתוח ביקורת על ההנהלה: "אני לא חושב שהתייחסו אליי בצורה לא הוגנת. מבחינתי הדף הזה כבר מאחורי ואני מחפש לפתוח דף חדש במקום אחר. אני מסתכל קדימה ולא אחורה. אני אוהב אתגרים והרפתקאות".

ומה הלאה? המאמן הבהיר שהוא ייצא להשתלמויות: "אני אלך לבקר קבוצות אחרות. אראה איך מאמנים אחרים עובדים, אלמד מהם ואיישם דברים בהמשך".